اقدامات ایران برای خرید هواپیما از ایرباس

وزیر راه و شهرسازی درباره مذاکره با شرکت بوئینگ آمریکا گفت: تا به حال هیچ مذاکره مستقیمی با این شرکت نداشتیم اما اعلام کردیم که هیچ مانعی برای مذاکره و خرید نداریم.

وزیر راه و شهرسازی درباره مذاکره با شرکت بوئینگ آمریکا گفت: تا به حال هیچ مذاکره مستقیمی با این شرکت نداشتیم اما اعلام کردیم که هیچ مانعی برای مذاکره و خرید نداریم.
 
"عباس آخوندی "وزیر راه و شهرسازی با حضور در برنامه نگاه یک شبکه اول سیما  به تشریح آخرین وضعیت صنعت هوایی کشور، ناوگان ریلی، هوایی، بحث مسکن و قرارداد خرید هواپیما از شرکت ایرباس پرداخت.
 
وی در خصوص این که در سفر هیئت دولت به اروپا ( ایتالیا و فرانسه) چه قراردادهایی در حوزه راه و شهرسازی منعقد شد اظهار داشت: عمده بحث‌ها حول‌وحوش نوسازی ناوگان هوایی، نوسازی فرودگاه‌های مهم ایران و در کنار این مباحث در خصوص ناوگان ریلی بحث‌های مفصلی در حوزه زیرساخت، ناوگان و مهندسی ریلی داشتیم ضمن این که در حوزه زمینی نیز برخی صحبت‌ها برای نوسازی ناوگان جاده‌ای انجام شد و در حوزه دریا نیز موافقت‌هایی داشتیم.
 
آخوندی در خصوص بحث خرید 117 فروند هواپیما از شرکت ایرباس و این که این قرارداد شامل چه مبلغی می‌شود اظهار داشت: قرارداد با شرکت ایرباس شامل خرید 117 فروند هواپیما است که 45 فروند از سی a320، 45 فروند از سری A330، 16 فروند از سری A350 و  12  فروند از سری A380 است که برای فضاهای قاره‌پیما استفاده می‌شود.
 
 
وزیر راه و شهرسازی در ادامه با بیان این که صنعت هوانوردی ما در وضعیت بسیار نابسامانی قرار دارد گفت: در حال حاضر ما 250 هواپیما داریم که صد فروند از آن‌ها کلاً از رده خارج است و 150 فروند دیگر نیز میانگین سن 22 سال را دارند.
 
وی با بیان این که ما تنها 150 هواپیمای فعال در کشور داریم تصریح کرد: ما در کف صنعت هوانوردی هستیم و ایران که سهمش از هواپیمایی منطقه به دلیل موقعیت جغرافیایی باید پیشتاز کل منطقه باشد در وضعیت بسیار ضعیفی قرار دارد که در این راستا می‌توان به ایران ایر که بزرگ‌ترین ایرلاین ما است اشاره‌کنیم که این ایرلاین سال گذشته تنها 4.6 دهم میلیون مسافر جا به جا کرده است درحالی‌که ایرلاین‌های جنوب خلیج‌فارس در مدت مشابه  88 میلیون مسافر جا به جا کرده‌اند لذا هدف‌گذاری کرده‌ایم که به موقعیتی پرسیم تا بتوانیم با همه خطوط هواپیمایی منطقه رقابت کنیم و به جایگاه اصلی خود در منطقه برسیم.
منبع: شبکه اول سیما

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA