افتتاح مركز فوریت های سایبری در ایران

امروز مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا پس از 3 ماه کار پی در پی افتتاح شد و در آن شهروندان می‌توانند پیشنهادات، شکایات و گزارش‌های خود را به پلیس فتا انتقال داده و مشورت نیز از پلیس بگیرند، ضمن اینکه ما نیز با استفاده از این سامانه که ارتباط با آن از طریق سایت پلیس خواهد بود، درصدد آن هستیم تا هشدارها و اطلاعیه‌های لازم را درخصوص آسیب‌ها و پیامدهای فضای مجازی به شهروندان ارائه دهیم.

فرمانده ناجا توضیحاتی درباره پرونده انتشار تصاویر خصوصی "سوشا مکانی" در فضای مجازی ارائه کرد و درباره مراکز معاینه فنی خودروها نیز گفت: امیدوارم خلاءهای موجود حل شود.

سردار حسین اشتری در حاشیه همایش "پی‌جویی موثر و کارآمد جرایم رایانه‌ای" که صبح امروز در مقر پلیس فتا برگزار شد، درباره این نشست مشترک گفت: این نشست با هدف هماهنگی میان پلیس فتا و قضات مرتبط با فضای مجازی برگزار شد که نتایج خوبی هم در پی داشت. در این نشست تصمیم بر آن شد تا اقدامات لازم برای ارتباط بین طرفین افزایش یافته و هماهنگی‌ها به روز باشد.

 

وی همچنین با اشاره به تشکیل کارگروه مشترک میان ناجا و قوه قضاییه اظهار کرد: با استفاده از ظرفیت این کارگروه به صورت آنلاین و برخط به جرایم رسیدگی می‌شود.

فرمانده نیروی انتظامی همچنین از افتتاح مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا خبر داد و گفت: امروز مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا پس از 3 ماه کار پی در پی افتتاح شد و در آن شهروندان می‌توانند پیشنهادات، شکایات و گزارش‌های خود را به پلیس فتا انتقال داده و مشورت نیز از پلیس بگیرند، ضمن اینکه ما نیز با استفاده از این سامانه که ارتباط با آن از طریق سایت پلیس خواهد بود، درصدد آن هستیم تا هشدارها و اطلاعیه‌های لازم را درخصوص آسیب‌ها و پیامدهای فضای مجازی به شهروندان ارائه دهیم.

 

اشتری افزود: ظرف کمتر از 10 دقیقه به سوالات و گزارش‌های شهروندان پاسخ داده خواهد شد مگر اینکه خطوط ما اشغال باشد.

 

وی درباره برگزاری انتخابات نیز اظهار کرد: امیدوارم همچون سنوات گذشته انتخابات آرامی داشته باشیم و مردم با نشاط در این عرصه حضور پیدا کنند. ناجا با تمام توان و امکانات خود برای تامین امنیت انتخابات و هرچه بهتر برگزار شدن انتخابات اقدام خواهد کرد و با تخلفات برخوردهای لازم انجام خواهد شد.

 

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه یکی از چهار مرجع رسمی پاسخگویی به استعلامات ناجا، انتخابات است، گفت: سوابقی که ثبت‌نام کنندگان در انتخابات در بانک‌های اطلاعاتی پلیس امنیت، پلیس آگاهی و پلیس مبارزه با مواد مخدر داشته باشند، برای وزارت کشور و دستگاه‌های نظارتی ارسال می‌شود.

منبع: ايسنا

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA