• اخبار
  • اخبار فناوری - مهم ترین اخبار

افزایش کیفیت شبکه اینترنت در استان آذربایجان شرقی

مهندس انصاری از ایجاد شبکه انتقال محتوا (CDN) و کنترل کیفیت شبکه اینترنت در استان آذربایجان شرقی خبر داد.

مهندس انصاری از ایجاد شبکه انتقال محتوا (CDN) و کنترل کیفیت شبکه اینترنت در استان آذربایجان شرقی خبر داد.

به گزارش  مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات، در دومین جلسه کمیته برنامه ریزی و ساماندهی شبکه ملی اطلاعات استان آذربایجان شرقی، که به صورت ویدیو کنفرانس برگزارشد؛ مشکلات مربوط به شبکه های پسیو ما بین شرکت مخابرات استان و شرکت هایPAP مطرح شده و بر لزوم هماهنگی بیشتر بین آن ها برای ارائه خدمات با کیفیت به مشترکین تاکید شد.

در این جلسه مهندس انصاری ضمن ارزیابی اقدامات انجام گرفته در 6 ماهه اول سال جاری و بحث و تبادل نظر با نمایندگان شرکت های ارائه کننده خدمات اینترنت در استان آذربایجان شرقی، در خصوص پهنای باند اینترنت دریافتی و چگونگی واگذاری آن به مشترکین،  پاسخ های لازم را ارائه داد. 

معاون توسعه مدیریت شبکه ملی اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات ایران، از ایجاد شبکه انتقال محتوا((CDN)  در استان آذربایجان شرقی به منظور افزایش سرعت دسترسی کاربران به سایت های پر بازدید خبرداد و افزود: کنترل کیفیت شبکه اینترنت با تشکیل کمیته پایش شبکه و ارائه سرویس های متعدد، بر روی مرکز داده استان ازجمله سرویس های رایانش ابری در استان آذربایجان شرقی انجام می شود.

در این جلسه دکتر بهادری بر حمایت سازمان فناوری اطلاعات ایران از بخش خصوصی و همچنین ترغیب این بخش به سرمایه گذاری در حوزه ICT در استان تاکید کرد.

 دراین نشست که به همت  اداره کل ICTاستان آذربایجان شرقی برگزارشد؛ مهندس حسین زاده مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات  استان  با اشاره به راه اندازی دیتا سنتر آذربایجان شرقی و پایلوت قرار گرفتن این استان در شبکه ملی اطلاعات،  به وضعیت موجود دیتا سنتر استان پرداخت و آمادگی این اداره کل را برای ارائه سرویس به دستگاه های اجرائی و بخش خصوصی در مرکز داده استان، اعلام کرد.

این نشست  با حضور مهندس انصاری معاون توسعه مدیریت شبکه ملی اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات ایران، دکتر بهادری معاون توسعه مدیریت و امور پشتیبانی سازمان فناوری اطلاعات ، مسئولین و مدیران حوزه ICT آذربایجان شرقی و بخش خصوصی، برگزارشد.

منبع: مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA