• اخبار
  • اخبار اقتصادی - مهم ترین اخبار

اخذ تعهدنامه کتبی از معترضان حذف یارانه نقدی

دولت با محوریت وزارت کار و برای برقراری یارانه نقدی، از معترضان «تعهدنامه کتبی الکترونیکی» گرفت.

دولت با محوریت وزارت کار و برای برقراری یارانه نقدی، از معترضان «تعهدنامه کتبی الکترونیکی» گرفت.

به گزارش خبرگزاري مهر، دور جدید تکمیل فرآیند بررسی برقراری مجدد پرداخت یارانه نقدی حذف شدگان با دریافت تعهدنامه کتبی از سوی دولت در حالی از امروز یکشنبه آغاز شده است که براساس آن، معترضان دو مرحله ارائه تعهدنامه بررسی میدانی و قبول استرداد یارانه دریافتی از طریق نظام مالیاتی را به دولت متعهد می‌شوند.

بر این اساس از امروز معترضان به حذف یارانه نقدی می توانند وارد سایت مربوطه شوند و از دلایل حذف یارانه نقدی خود توسط دولت مطلع شوند و پس از آن وارد فرآیند تعهدنامه کتبی می‌شوند که شامل سه بند است، همچنین در صورت تائید تعهدنامه فوق یارانه خانوارهای حذف شده مجدد برقرار خواهد شد.

بر اساس تعهدنامه مربوطه، فردی که خواستار برقراری مجدد یارانه نقدی است، به دولت اجازه می دهد که با بررسی های میدانی از محل و سازمان‌ها و دستگاه‌هایی که تشخیص آن با دولت است، از وضعیت اقتصادی و اجتماعی وی و خانواده اطلاع یابد.

در عین حال، در صورتی که حذف شدگان از دریافت یارانه نقدی کارمند دولت نباشند یا قبلا اظهارنامه مالیاتی تکمیل نکرده باشند، در لیست مودیان مالیاتی قرار می‌گیرند و پس از تائید تعهدنامه، یارانه خانوار آنها برقرار می شود اما در صورت ارایه اطلاعات خلاف واقع براساس قانون هدفمندسازی یارانه ها، اگر خانوار مربوطه از اول سال ۹۳ یارانه نقدی دریافت کرده باشد، به مالیاتشان افزوده خواهد شد.

به موجب ماده ۱۰ قانون هدفمندکردن یارانه ها، در صورتی که اطلاعات نادرست به سازمان داده شود دولت مکلف است ضمن جلوگیری از ادامه پرداخت یارانه نقدی، در خصوص استرداد وجوه پرداختی اقدام کند.

منبع: خبرگزاري مهر

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA