توافق هسته‌ای به معنای آشتی ایران با آمریکا نیست

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: توافق هسته‌ای به معنای آشتی ایران با آمریکا نیست و این تفکر غلط است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: توافق هسته‌ای به معنای آشتی ایران با آمریکا نیست و این تفکر غلط است.

به گزارش «تابناک»، آیت‌الله محمدعلی موحدی‌کرمانی خطیب موقت نماز جمعه تهران، در خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران اظهار داشت: مسأله توافق هسته‌ای، مسأله خاص خودش است و به معنای این نیست که ایران با آمریکا آشتی کرده است.

وی افزود: آمریکا از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کند و رژیم صهیونیستی، رژیم جلاد، آدم‌کش و فلسطین‌کش است، بنابراین مگر می‌شود با آمریکایی که از این رژیم حمایت می‌کند، کنار آمد؟!

خطیب موقت نماز جمعه تهران همچنین با طرح این پرسش که مگر می‌شود ایران با فرهنگ آمریکا سازی کند، گفت:‌ آمریکایی‌ها جنایاتی را در ایران مرتکب شده‌اند که قابل احصا نیست.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی جنایت شلیک به هواپیمای مسافربری ایران و بازگرداندن شاه پس از کودتای 28 مرداد را از جمله جنایات ایالات متحده آمریکا در ایران برشمرد.

وی ادامه داد: آمریکا فکر نکند سر میز مذاکرات تعهداتی را از جمهوری اسلامی ایران گرفته است، بلکه عدم استفاده از سلاح هسته‌ای عین دیانت ماست و دین ما به ما اجازه نمی‌دهد سلاحی بسازیم و مظلوم و ظالم را توأمان نابود کنیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: ایران به اصرار و رفع تحریم‌ها ثابت کرد که ظلم‌پذیر نیست و زیر بار ظلم نمی‌رود و بالاخره صبر و مقاومت انقلابی مردم و هدایت‌های رهبری نتیجه داد و پیشرفت‌های برق‌آسای ایران در آنان وحشت به‌ وجود آورد و آنان را وادار به پذیرش بخش عظیمی از خواسته‌های هیأت ایرانی کرد.

آیت‌الله موحدی کرمانی گفت: ایران با توافق هسته‌ای به ‌عنوان یک ابرقدرت مطرح شد، منطق قوی ایران به گوش جهانیان رسید و دنیا بر مظلومیت ایران و ظالمانه بودن تحریم‌ها پی برد.

وی به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری اشاره و تصریح کرد: اختلاف سومین عذابی است که خداوند در قرآن به آن اشاره کرده است، مبادا مشت‌هایی که باید بر سر دشمن کوبیده شود بر سر یکدیگر بکوبید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران اضافه کرد: همان‌گونه که مقام معظم رهبری اشاره فرمودند: هیچ‌کس نباید به مقدسات اهل سنت اهانت کند و هر که اهانت کرد از ما نیست و بداند گرفتار انحراف شده است. آن تشیعی که در لندن به ‌وجود آمده هیچ ارتباطی به شیعه ندارد و قطعاً از عوامل آمریکا هستند.


منبع: پايگاه خبري تابناك

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA