کسر 20 هزار تومان به ازای هر بیمه‌شده كشوری

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری جزییات قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان را اعلام کرد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری جزییات قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان را اعلام کرد.

 

به گزارش ایسنا، محمود اسلامیان در نشست خبری امروز خود در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا درباره قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان گفت: قرارداد فعلی، ابتدای شهریور ماه به پایان می‌رسد.

 

وی افزود: در حال بررسی نتایج مناقصه بیمه‌ها هستیم و برنده هفته آینده اعلام می‌شود.

 

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری افزود: علاوه بر یک میلیون و دویست هزار بازنشسته، نزدیک به دو میلیون خانواده بازنشستگان نیز تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دارند.

 

به گزارش ایسنا در ادامه این نشست خبری عباس رشیدی، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی به ارائه توضیحات بیشتری در خصوص قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان پرداخت و گفت: از سال 92 دولت در خصوص بیمه تکمیلی بازنشستگان کمک می‌کرد اما سال گذشته کمک دولت در مجلس حذف و بار آن مستقیما روی دوش صندوق قرار گرفت. بر همین اساس سال گذشته بسته خدمتی بیمه تکمیلی را به مناقصه گذاشتیم. بودجه صرف شده برای این امر 750 میلیارد تومان در سال گذشته شد.

 

وی افزود: با توجه به افزایش نرخ k جراحی و هزینه‌های مختلف امسال پس از رایزنی‌ها با کانون‌های مختلف بازنشستگی نظرات گرفته شد و بسته خدمتی گسترده تری نسبت به سال گذشته را با لحاظ قیمتی که بارش بیشتر روی صندوق باشد به مناقصه گذاشتیم. مناقصه انجام شده و در حال بررسی است تا هفته آینده برنده را اعلام کنیم.

 

رشیدی با بیان اینکه از اول مهرماه سال 93 کتاب ارزش نسبی خدمات تغییر یافت و 174.5 درصد تغییر تعرفه‌ها را داشتیم اما به دلیل آنکه قرارداد ما 29 مرداد بسته شده بود با مشکلاتی روبرو شدیم و قرار شد در قرارداد سال 94 تعرفه‌های ارزش نسبی خدمات تحت پوشش قرار بگیرد.

 

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی بازنشستگان با بیان اینکه بیمه تکمیلی نیازمند منابع است اظهار کرد: امسال سقف اعمال جراحی تخصص و فوق تخصصی را برای هر بازنشسته تا 14 میلیون تومان در نظر گرفتیم که البته سال گذشته این میزان به دلیل مشکلات کمتر بود.

 

وی افزود: بسته خدمتی مناسبی را به صورت ویژه برای بیماران خاص در نظر گرفته‌ایم. در سال گذشته 22 هزار و 500 بیمار خاص داشتیم و برای درمان آنها تا اردیبهشت امسال 47 میلیارد تومان بدون سقف پرداخت کردیم و حتی سند 160 میلیون تومانی هم داشتیم. بنا داریم در قرارداد جدید هم بیماران خاص را به صورت ویژه ببینیم.

منبع: خبرگزاري ايسنا

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA