ما هلال شیعه نداریم بلکه قمر و بدر اسلام داریم

رییس جمهوری، قدرت جمهوری اسلامی ایران را در سایه برخورداری از منطق، توان مذاکره و داشتن گفتمان جدید دانست و تصریح کرد: ایران، اقتدار خود را در تسلیحات و اعمال زور نمی‌بیند بلکه آن را در منطق، استدلال و به اهتزاز درآوردن پرچم صلح و ثبات می‌داند.

رییس جمهوری، قدرت جمهوری اسلامی ایران را در سایه برخورداری از منطق، توان مذاکره و داشتن گفتمان جدید دانست و تصریح کرد: ایران، اقتدار خود را در تسلیحات و اعمال زور نمی‌بیند بلکه آن را در منطق، استدلال و به اهتزاز درآوردن پرچم صلح و ثبات می‌داند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز شنبه در افتتاحیه ششمین اجلاس مجمع جهانی اهل بیت (ع) و همایش بین‌المللی امام سجاد (ع) با تأکید بر ضرورت انسجام و یکپارچگی در برابر توطئه‌های دشمنان اظهار داشت: دشمنان بدنبال ایجاد انحراف و انشقاق در دین و بین مسلمانان هستند که باید در برابر این انحراف و تحریف ایستادگی و مقاومت کنیم و اجازه ندهیم از طریق گروهک‌های تروریستی، دین اسلام را که دین صلح، اعتدال و رحمت برای همه انسان‌ها است، دین خشونت، کشتار و نابودی تمدن‌ها معرفی کنند.
رییس جمهوری تصریح کرد: اقتدار و قدرت علمی، معنوی و سیاسی ایران علیه هیچ یک از کشورهای همسایه‌ نبوده و نخواهد بود و ما به دنبال آن هستیم که با استفاده از اقتدار خود، صلح و ثبات در منطقه بوجود آوریم.
دکتر روحانی گفت: امروز ثابت کرده‌ایم که با قدرت سیاسی و منطق قادریم در برابر قدرت‌های جهان نشسته و آنها را وادار کنیم که بر حق مسلم ملت ایران سرفرود آورند و نیز ثابت کردیم این ملت قادر است با منطق و استدلال، به اهداف بلند خود و برخورداری از علم و فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای و از بین بردن تحریم و پایان دادن به قطعنامه‌های غلط شورای امنیت دست یابد.
رییس جمهوری با تاکید بر اینکه اقتدار و امنیت واقعی را علم ، وحدت و اخلاق می‌تواند بوجود آورد، گفت: نه برخورداری از بمب اتم توانست برای متجاوزین صهیونیستی امنیت و ثبات به وجود آورد و نه داشتن سلاح‌های مدرن توانسته برای برخی کشورها که تصور می‌کنند با بمباران و هواپیما می‌توانند ملت مظلومی مثل ملت یمن را به زانو درآورند، امنیت به وجود آورد.
دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که مکتب اهل بیت (ع) مکتب تفسیر واقعی اسلام و قرآن است، اظهار داشت: دشمنان می‌خواهند در منطقه ما تفرقه و انشقاق وجود داشته باشد و برخلاف ادعای آنها، ما هلال شیعه نداریم بلکه قمر و بدر اسلام داریم و معتقدیم همه مسلمانان در برابر کفر و نفاق یکپارچه و متحد هستند و امام راحل به ما آموختند که چگونه پیروان اهل بیت و شیعیان و اهل سنت برادرانه در کنار هم باشند و امروز مقام معظم رهبری هم بر این اصل وحدت تکیه دارند و به ما آموخته‌اند که باید با یکدیگر متحد باشیم.
رییس جمهوری که اظهاراتش با صلوات و تکبیر حاضران تایید می شد، گفت: دیروز غرب و شرق ادعا می‌کردند که دوران دین به پایان رسیده است اما انقلاب اسلامی این واقعیت را مبرهن ساخت که اتفاقاً امروز عصر دین و روزی است که ایمان و اخلاق منجی واقعی انسان و نسل جوان می‌باشد.
دکتر روحانی با بیان اینکه امروز که دشمن متوجه شده که اقداماتش برای دین زدایی به سنگ خورده است مسیر انحرافی جدیدی را شروع کرده و آن تحریف واقعیت دین است،خاطرنشان کرد: دشمن قصد دارد دین قانون، اخلاق، برادری، عطوفت و رحمت را دین خشونت، افراط، تفرقه، کشتار و انشقاق معرفی کند و باید در برابر این انحراف و تحریف ایستادگی و مقاومت کنیم.
دکتر روحانی ایران اسلامی را الگویی برای اتحاد و همزیستی مسالمت آمیز ادیان و مذاهب مختلف دانست و گفت: همانند عصر پیامبر اسلام (ص) که حاکمیت و حکمت اکثریت برقرار بود و حقوق اقلیت در مدینه همواره حفظ می‌شد در ایران هم اسلام و مردم‌سالاری برقرار است و حقوق اقلیت محفوظ بوده و دین در میان شیعه و سنی برادری برقرار کرده است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دولت

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA