پیام رییس جمهور به مناسبت روز خبرنگار

دستیابی به توسعه پایدار و تقویت و تحکیم بنیان‌های اجتماعی در دنیای پیچیده امروز که در سیطره فناوری‌های ارتباطی قرار گرفته است تنها در پرتو وجود وجدان‌ای آگاه و دلسوز جامعه و مشارکت مسئولانه احاد عمومی امکان پذیر است.

رئیس جمهور به مناسبت روز خبرنگار پیامی را صادر کرد.

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور به مناسبت روز خبرنگار پیامی را صادر کرد که متن آن به دین شرح است.

بسم الله الرحمن الرحیم

دستیابی به توسعه پایدار و تقویت و تحکیم بنیان‌های اجتماعی در دنیای پیچیده امروز که در سیطره فناوری‌های ارتباطی قرار گرفته است تنها در پرتو وجود وجدان‌ای آگاه و دلسوز جامعه و مشارکت مسئولانه احاد عمومی امکان پذیر است.

خبرنگاران که رسالت انتقال اطلاعات به هنگام و صحیح و نیز گزارش حقیقت‌ها به مردم را برعهده دارند، وجدان زنده و دیدگان بیدار جامعه در مسیر تعالی و بهروزی هستند.

این تلاشگران سپهر خبر و اطلاع رسانی که دل در گرو منافع ملی دارند، تنها به نقل و روایت رویدادها نمی‌پردازند بلکه با عشق به مردم و تلاش‌های حرفه‌ای واقعیت‌ها و ظرفیت ملی را معرفی و با کجی‌ها و ناراستِی‌ها به مبارزه  برمی‌خیزند به واقع می‌توان خبرنگاران مسئولیت شناس را که با شجاعت قابل تحسین قدم در این مسیر حساس نهاده‌اند مشاوران امین و ناصحان مشفق مدیران ارشد مجریان و دیگر فعالان و کنشگران عرصه اجتماع دانست.

از این رو شایسته است همه دستگاه‌ها به ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حمایت و پشتیبانی رفع دغدغه‌های معیشتی و نیز بهره مند کردن آنها از آزادی‌های قانونی و حقوق صنفی شرایطی فراهم آورند تا این عزیزان با امید و پویایی بیشتری کشورمان را در رسیدن به افق توسعه و آبادانی یاری رسانند.

دولت تدبیر و امید خود را مرهون همدلی‌ها و همزبانی‌های حمایت‌گرانه و نقادانه خبرنگاران دانسته و ارتقای جایگاه حرفه‌ای این تلاش‌گران جبهه‌ دانایی را وظیفه‌ای مهم می‌داند. با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عرصه قلم و آگاهی روز خبرنگار را به همه خبرنگاران متعهد و تلاشگر کشورمان تبریک می‌گویم و توفیق روزافزون این دیده‌بانان هویت ملی و حقوق اجتماعی را از خداوند بزرگ خواستارم.

حسن روحانی

رئیس جمهوری اسلامی ایران

منبع: پايگاه اطلاع رساني دولت
 

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA