• اخبار
  • اخبار اجتماعی - مهم ترین اخبار

بازگشت مجدد مهدهای کودک به ادارات

بازگشت مجدد مهدهای کودک به ادارات

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده ضمن تشریح برخی تدابیر این معاونت جهت توانمند سازی زنان شاغل و ترویج تغذیه نوزادان با شیر مادر، از پیشنهاد بازگشت مجدد مهدهای کودک به ادارات خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر شهیندخت مولاوردی در همایش کشوری هفته جهانی تغذیه با شیر مادر گفت: اهمیت تغذیه طبیعی نوزاد از شیر مادر موجب شد سازمان بهداشت جهانی و یونیسف از دهم تا 16 مردادماه را به عنوان هفته تغذیه با شیر مادرعنوان کنند. در ایران نیز دهم مردادماه به عنوان روز جهانی تغذیه با شیر مادر اعلام شده است.

وی با اشاره به برنامه‌های معاونت امور زنان درخصوص توانمندسازی زنان شاغل و کمک به ترویج تغذیه نوزادان با شیر مادر گفت: خوشبختانه در کشور ما با بهره‌مندی از نیروی انسانی ماهر دسترسی آسان و رایگان مادر و کودک به خدمات بهداشتی درهر نقطه‌ای فراهم است و امیدواریم سمت و سوی این حرکت‌ها به سمتی باشد که مادران بعد از تولد دغدغه‌ای جز تغذیه نوزاد با شیر خود نداشته باشند.

لزوم ایجاد توازن بین کار و زندگی زنان

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده افزود: در این دو سال معاونت امور زنان راهکارهایی را برای تحقق تلفیق بین وظایف خانوادگی و اجتماعی زنان و ایجاد توازن میان کار و زندگی آنان که بخشی از آن تلفیق کار و شیردهی زنان است، شناسایی کرده است. متاسفانه مجموعه راهکارهایی که در سالیان گذشته در این خصوص مورد توجه قرار گرفته، موفق به ایجاد توازن و تعادل لازم بین نقش‌های چندگانه زنان نشده است.

راه‌اندازی محیط‌های دوستدار کودک و مادر و مکان‌های ویژه‌شیردهی از تدابیر معاونت امور زنان

مولاوردی با بیان اینکه ما نمی‌توانیم با بی‌اعتنایی به تنوع نقش‌های زنان برای آنها برنامه‌ریزی کنیم، به برخی تدابیر معاونت امور زنان در این خصوص اشاره و اظهار کرد: راه‌اندازی محیط‌های دوستدار مادر و کودک به ویژه در اماکن عمومی و فرودگاه‌ها جهت فراهم کردن امکان شیردهی، فراهم کردن مکان‌های اختصاصی ویژه شیردهی کودک در سازمان‌هایی که حتی یک مادر باردار مشغول به کار است و کاهش ساعت کار زنان شاغل برای رسیدگی به کودک از جمله تدابیر ما در این زمینه بوده است.

منبع: ايسنا
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA