• اخبار
  • اخبار اجتماعی - مهم ترین اخبار

آغاز صدور روادید حج تمتع

به گزارش باشگاه خبرنگاران سعید اوحدی با اشاره به آغاز صدور روادید زائران تمتع اظهار کرد: براساس برنامه‌ریزی های انجام شده و با توجه به اینکه همه ساله سفارت عربستان در تهران و کنسول‌گری این کشور در مشهد از هفته دوم شوال صدور روادید زائران تمتع را آغاز می کند، لذا صدور روادید زائران ایرانی نیز از امروز (دهم مرداد مطابق با 15 شوال) آغاز شد.

رئيس سازمان حج و زيارت گفت: صدور رواديد زائران ايراني حج تمتع از امروز (دهم مرداد مطابق با 15 شوال) آغاز شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران سعيد اوحدي با اشاره به آغاز صدور رواديد زائران تمتع اظهار کرد: براساس برنامه‌ريزي هاي انجام شده و با توجه به اينکه همه ساله سفارت عربستان در تهران و کنسول‌گري اين کشور در مشهد از هفته دوم شوال صدور رواديد زائران تمتع را آغاز مي کند، لذا صدور رواديد زائران ايراني نيز از امروز (دهم مرداد مطابق با 15 شوال) آغاز شد.

وي در ادامه افزود: بر همين اساس جمع‌آوري گذرنامه‌هاي زائران به همين منظور از 20 تير شروع شده بود و در حال حاضر صدور گذرنامه ها آغاز شده است.

اوحدي با اشاره به اينکه اولين پرواز زائران ايراني به مقصد مدينه منوره يک شهريور انجام مي شود، تصريح کرد: پروازهاي رفت زائران به مدت 20 روز طول مي‌کشد، همچنين شايان ذکر است اولين پرواز بازگشت زائران در تاريخ 7 مهر انجام مي شود.

رئيس سازمان حج و زيارت تاکيد کرد: زمان آخرين پرواز بازگشت زائران ايراني تمتع 26 مهر است و برهمين اساس در تمتع سال 94 ، 64 هزار نفر در قالب زائران و عوامل اجرايي به سرزمين وحي اعزام مي‌شوند.

اوحدي با اشاره به اينکه 53 درصد زائران را بانوان و 43 درصد آقايان تشکيل مي دهند گفت: بيشترين تعداد زائران مربوط به استان تهران و کمترين آنان مربوط به ايلام با يک کاروان و اعزام 110 زائر است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA