امضای تفاهمنامه همکاری سازمان فناوری اطلاعات با UN- APCICT

سازمان فناوری اطلاعات با UN- APCICT سازمان ملل جهت ارتقاء شاخص های سرمایه انسانی تفاهمنامه همکاری امضا کرد.

سازمان فناوری اطلاعات با UN- APCICT سازمان ملل جهت ارتقاء شاخص های سرمایه انسانی تفاهمنامه همکاری امضا کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس جهانگرد رئیس سازمان فناوری اطلاعات، در امضای این تفاهمنامه هدف از این همکاری را استفاده از دانش تجربه شده علمی دنیا در کاربرد ICT دانست و گفت: امیدواریم این تفاهمنامه سرآغاز استفاده از تجارب بین المللی در توسعه ICT کشور باشد.

مهندس جهانگرد توسعه خدمات را در کشورها مشابه دانست و اظهار داشت: مسیرها متفاوت است که می توان با استفاده از تجربیات دیگر کشورها مسیر توسعه را با ریسک کمتر پیمود.

وی با بیان این که برگزاری چنین دوره های آموزشی انتقال تجربه های موفق بین المللی صورت می گیرد گفت: به این ترتیب در وقت و هزینه صرفه جویی می شود.

مهندس جهانگرد در ادامه با تاکید بر زیرساخت توسعه سرمایه انسانی حوزه IT افزود: لازمه اجرای دولت الکترونیک ارتقای سطح دانش و آگاهی مدیران دولتی و کارشناسان است.

رییس سازمان فناوری اطلاعات با تاکید بر اهمیت توسعه و بهره گیری از فناوری اطلاعات و ارتباطات برای توسعه اقتصادی و اجتماعی در جوامع مختلف گفت: سرفصل های آموزشی بومی سازی شده و به مدیران ارشد دستگاههای مختلف آموزش داده می شود.

وی با بیان این که این منابع  و محتوای آموزشی ترجمه و بومی سازی شده  و به زودی در اختیار عموم قرار می گیرد  ادامه داد: در محور های بعدی آموزش کاربردهای فناوری برای دانش آموزان را در نظر داریم.

وی آموزش را امری پیوسته برشمرد و گفت: به تناسب نیاز دوره های آموزشی را برگزار می کنیم.

خانم ری رییس مرکز توسعه آموزش فاوا آسیا و اقیانوسیه سازمان ملل متحد نیز با اشاره به این که از مهمترین حوزه هایی که سازمان ملل در توسعه همکاری با کشورها دارد، دولت الکترونیک و کاربردهای فناوری اطلاعات است، خاطر نشان کرد: سازمان ملل این بازو را برای توسعه کاربرد ICT در حوزه های مختلف ایجاد کرده است.

وی محور کار مجموعه خود را حول توسعه سرمایه انسانی عنوان کرد و افزود: ایران تعامل بین المللی جدیدی ایجاد کرده که در آن انتقال تجارب از هر دو طرف بسیار مهم است.

خانم ری گفت: با توجه به پیش بینی های وزارت ارتباطات جهت دسترسی مردم به اطلاعات و اینترنت زمینه خوبی فراهم شده تا مردم شهرها و روستاها بتوانند با مشارکت منابع رشد همگنی را تجربه کنند.

وی با ابراز خرسندی از حضور در ایران افزود: جو بسیار خوب و توانمندی اینجا وجود دارد.

وی در عین حال توسعه و آموزش بخش خصوصی به عنوان شرکای بخش دولتی را مهم برشمرد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA