شورای امنیت هفته آینده غنی سازی هسته ای ایران را به رسمیت می شناسد

محمد جواد ظریف صبح چهارشنبه در بدو ورود به فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران افزود: در ابتدا خدمت مردم بزرگوار ایران و مقام معظم رهبری و دیگر مسئولان سلام عرض می کنم. در این مقطع زمانی مردم ایران با مقاومت و ایستادگی این امکان را به ما دادند که از حقوق آن ها با استعانت از خداوند متعال و با توسل به ائمه اطهار(ع) دفاع کنیم و ذره ای از دین خود را به مردم و انقلاب اسلامی ادا کنیم.

به گزارش ایرنا، محمد جواد ظریف صبح چهارشنبه در بدو ورود به فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران افزود: در ابتدا خدمت مردم بزرگوار ایران و مقام معظم رهبری و دیگر مسئولان سلام عرض می کنم. در این مقطع زمانی مردم ایران با مقاومت و ایستادگی این امکان را به ما دادند که از حقوق آن ها با استعانت از خداوند متعال و با توسل به ائمه اطهار(ع) دفاع کنیم و ذره ای از دین خود را به مردم و انقلاب اسلامی ادا کنیم.

ظریف با تشکر از مردم در بخش دیگری از صحبت های خود، ادامه داد: لازم می دانم در همین ابتدا درود و سلام خود را به امام راحل (ره)، امام شهدا و تمام شهدای انقلاب، جنگ تحمیلی و شهدای هسته ای که نمود مقاومت و ایستادگی مردم بزرگ ایران هستند، اعلام کنم.

وی اضافه کرد: در این مذاکرات ما از شرایطی شروع کردیم که شورای امنیت با قطعنامه های ظالمانه، برنامه هسته ای صلح آمیز را به عنوان یک نگرانی مطرح کره بود و از مردم ایران خواسته بود از حقوقشان دست بکشند.

رییس دستگاه دیپلماسی ادامه داد: هفته آینده شورای امنیت، برنامه غنی سازی یک کشور در حال توسعه را به رسمیت می شناسد و این جز با مقاومت و ایستادگی مردم و جز با نشان دادن این که حربه تحریم فشار و زورگویی بر این مردم کارساز نیست،میسر نبود.

ظریف تصریح کرد: مردم در برابر تحریم ایستادگی می کنند اما در برابر گفت و گو و احترام نرمش قهرمانانه نشان می دهند.

وی با اشاره به ابراز نارضایتی رژیم صهیونیستی از جمع بندی مذاکرات هسته ای افزود: همان طور که دیدید آن ها در همه رسانه های دنیا سعی کردند نارضایتی خود را از این امر نشان دهند.

وزیر امور خارجه اظهار داشت: همچنین من از تمام زحمات جناب آقای علی اکبر صالحی، دوستان و همکاران ایشان و سازمان انرژی اتمی که در به ثمر رساندن این صنعت مهم نقش پراهمیتی را ایفا کرده اند نیز سپاسگزارم. همچنین سپاسگزاری خود را از آقایان عراقچی، روانچی و همکاران آن ها و برادران و خواهران اصحاب رسانه که در این مدت اخبار درست را منتشر کردند، اعلام می کنم.

منبع: ايرنا

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA