با راه حل برد - برد به بحران غیر ضروری پایان دادیم

دبیران سیاسی و وزرای خارجه و از دولت هایی که به این روند کمک کردند. از نمایندگان سابق اتحادیه اروپا خاویر سولانا و خانم کاترین اشتون که رهبری خود را در ثمربخشی این روند نشان دادند.

وزیر امور خارجه ایران افزود: به توافقی نزدیک می شویم که برای همه کامل و جامع نیست ولی دستاوردی مهم برای همه ماست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران که ظهر سه شنبه در آغاز جلسه نهایی ایران و 1+5 برای جمع بندی مذاکرات هسته ای، سخن می گفت: اجازه بدهید با قدردانی از همه آغاز کنم، کسانی که روند را آغاز کرده و آن را ادامه دادند تا به راه حلی برد - برد برسیم درمورد آنچه به نظر ما بحران غیر ضروری بود.

وزیر امور خارجه ایران افزود: به توافقی نزدیک می شویم که برای همه کامل و جامع نیست ولی دستاوردی مهم برای همه ماست.

وی افزود: امروز فصل جدیدی از امید را آغاز می کنیم و باید امروز را دستاوردی برای همه بدانیم. از همه تشکر می کنیم دبیران سیاسی و وزرای خارجه و از دولت هایی که به این روند کمک کردند. از نمایندگان سابق اتحادیه اروپا خاویر سولانا و خانم کاترین اشتون که رهبری خود را در ثمربخشی این روند نشان دادند.
 

'فدریکو موگرینی' نیز در  این نشست، گفت: از همه کسانی که در جلسه حضور دارند و برای دستیابی به این هدف کار کرده اند تا به این نقطه برسیم، قدردانی می کنم.

موگرینی در این نشست که محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه ایران، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا، فرانک والتر اشتاین مایر وزیر امور خارجه آلمان، 'فیلیپ هاموند' ویر امور خارجه انگلیس و 'لوران فابیوس' یر امور خارجه فرانسه و معاونان وزیران امور خارجه حضور داشتند،گفت: مذاکرات بسیار طولانی ما نتیجه کار سخت همه ما و شماست و می خواهم از همه شما تشکر کنم.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خاطرنشان کرد: تصمیماتی که امروز می گیریم تنها به برنامه هسته ای ایران مربوط نیست و راه را برای فصل جدید در روابط بین الملل باز می کند.

موگرینی افزود: تصمیم امروز نشان میدهد که دیپلماسی و همکاری بر دهه ها تنش فایق می شود و نشانه امید برای همه دنیاست و همه ما این را می دانیم و از تعهد و کار همه شما سپاسگزارم.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دولت

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA