• اخبار
  • اخبار اجتماعی - مهم ترین اخبار

اجرای طرح 'ساعت تهران 'در روز دوشنبه

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ از اجرای طرح نمادین "ساعت تهران" در روز دوشنبه 22 تیرماه و با هدف توسعه فرهنگ مدیریت مصرف برق در سطح ادارات پایتخت خبر داد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ از اجرای طرح نمادین "ساعت تهران" در روز دوشنبه 22 تیرماه و با هدف توسعه فرهنگ مدیریت مصرف برق در سطح ادارات پایتخت خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از وزارت نیرو ، سیدمحمد هاشمی با اعلام این خبر گفت: این شرکت در نظر دارد با این طرح که با عنوان ساعت تهران (سه ساعت مدیریت مصرف برق) مطرح شده است با پیاده‌سازی راهکارهای ساده و اثربخش در ساختمان‌های اداری برای کاهش پیک بار اقدام نماید.
وی افزود: هدف این طرح، اثبات فرصت‌های متعدد مصرف بهینه برق در ساعات اوج بار و نشان دادن تاثیر اقدام‌های بسیار ساده در کاهش مصرف برق در بخش ادارات و تاثیر بسزای آن در تامین برق مطمئن با منابع محدود است.
هاشمی با اعلام اینکه این طرح از ساعت 12 الی 15 به مدت 3 ساعت اجرا می‌شود؛ اظهار داشت: همکاری حدود 2300 ساختمان اداری با قدرت مصرفی 1000 مگاوات در کاهش 20 درصدی مصرف در پیک بار از دیگر اهداف این طرح است.
وی تصریح کرد: رمز موفقیت این طرح حمایت همه جانبه مسئولین است که امید است با اجرای این طرح نمادین، پتانسیل‌های موجود برای استفاده بهینه از نعمت برق هرچه بیشتر مورد توجه شهروندان قرار گیرد.
بر اساس این گزارش، با اجرای این طرح کاهش مصرف قریب به 7 هزار میلیارد ریال ارزش اقتصادی حاصل خواهد شد.
بیش از یکصد سازمان، وزارتخانه و ادارات شهر تهران در اجرای این طرح همکاری خواهند داشت.

منبع: وزارت نیرو 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA