ارتقای جایگاه علمی ایران در جهان

حجت الاسلام دكتر 'جواد اژه ای' نماینده رهبر معظم انقلاب در امور دانشجویان اروپا و آمریكا اعلام كرد: جایگاه علمی جمهوری اسلامی ایران در سطح جهانی در سال های اخیر بطور قابل توجهی ارتقاء یافته است.

حجت الاسلام اژه ای در حاشیه برگزاری هشتیمن المپیاد زبان و ادبیات فارسی در مسكو گفت: ایران كه از نظر تولید علمی قبلا كشور عقب مانده ای محسوب می شد، در حال حاضر در مكان 26 جهانی قرار گرفته است.

وی افزود: در زمان حاضر در بین كشورهای منطقه از لحاظ علمی پس از تركیه در رتبه دوام قرار داریم و با گام هایی كه در زمینه تولید علم در رشته های مختلف در سال های اخیر برداشته شده است ، امید می رود كه در آینده باز هم شاهد توسعه بیشتر كشور در عرصه های علمی باشیم.

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور دانشجویان اروپا و آمریكا، پیشرفت های ایران در عرصه های علمی را مدیون جوانان سخت كوش و دانش پژوه ایرانی عنوان كرد كه با تلاش های شبانه روزی خود برگ های زرین كتاب علم و دانش جمهوری اسلامی را قطورتر می كنند.

وی افزود: ما به سازندگی فكر می كنیم و اطمینان داریم كه در آینده همچنان رشد و بالندگی علمی و دانشی خواهیم داشت و شاهد سرافرازی كشور در عرصه جهانی خواهیم بود.

حجت الاسلام اژه ای افزود: در همین حال به پیشرفت های هیچ كشوری رشك نمی بریم و در مسیر پیشرفت كشور خود گام برمی داریم.

وی در ادامه سخنان خود با تاكید بر اهمیت فراوان و ضرورت روابط ایران و روسیه به برگزاری المپیاد زبان و ادبیات فارسی در مسكو به عنوان گامی در این مسیر اشاره كرد و اظهار داشت: تلاش داریم كه برنامه های فرهنگی بیشتری برای توسعه روابط دو كشور برگزار شود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA