• اخبار
  • اخبار اجتماعی - مهم ترین اخبار

آغاز ثبت نام مدارس نمونه دولتی

عظیم محبی افزود: علاقه مندان به تحصیل در این مدارس تا 15 اردیبهشت ماه فرصت دارند به مدارس نمونه دولتی واقع در محل سکونت خود مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

عظیم محبی افزود: علاقه مندان به تحصیل در این مدارس تا 15 اردیبهشت ماه فرصت دارند به مدارس نمونه دولتی واقع در محل سکونت خود مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام کنند. 

به گزارش ايرنا، وی با بیان اینکه آزمون مدارس نمونه دولتی دوره متوسطه اول، سوم خردادماه در سراسر کشور برگزار می شود، یادآور شد: در اواخر سال گذشته بخشنامه این آزمون به استان ها ابلاغ شد. 

مدیر کل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه سال گذشته 350 هزار نفر در آزمون مدارس نمونه دولتی شرکت کردند، گفت: دانش آموزان شرکت کننده در این آزمون در صورت کسب نمره و امتیاز لازم می توانند در مدارس نمونه دولتی مشغول تحصیل شوند. 

محبی اظهار کرد: دانش آموزان می توانند دفترچه راهنمای ثبت نام را در پرتال ادارات کل آموزش و پرورش استان ها دریافت و مطالعه کرده و با مراجعه به مسوولان محل تحصیل خود به صورت الکترونیکی ثبت نام کنند.

وی یادآورشد: مواد درسی این آزمون شامل آموزش قرآن و هدیه های آسمانی، فارسی (مهارت های خواندن و نوشتن)، مطالعات اجتماعی، علوم تجربی و ریاضیات است که 30 درصد سووالات از کتاب های پایه پنجم ابتدایی سال تحصیلی 93ـ 1392 و 70 درصد سوالات از کتاب های پایه ششم ابتدایی سال تحصیلی 94ـ 1393 طرح می شود.

محبی تصریح کرد: اسامی پذیرفته شدگان هر واحد آموزشی حداکثر 15 روز پس از برگزاری آزمون از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان ها اعلام می شود.

وی افزود: اکنون در هر منطقه شهری یک مدرسه نمونه دولتی دخترانه و یک مدرسه نمونه دولتی پسرانه وجود دارد و در روستاها نیز مدارس نمونه دولتی فعال بوده و برخی مدارس شبانه روزی نمونه دولتی هستند. 

منبع: خبرگزاري ايرنا

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA