• اخبار
  • اخبار اجتماعی - اخبار اسلایدشو - مهم ترین اخبار

آغاز ثبت نام اینترنتی بن كتاب دانشجویی

نیکنام حسین پور با اشاره به سیاست های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای توسعه کتاب و کتابخوانی در کشور گفت: با هماهنگی های انجام شده با عوامل فنی و سایت، کار ثبت نام از بعد از ظهر روز شنبه( 29 فروردین ماه) آغاز و تا پنجم اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، نیکنام حسین پور با اشاره به سیاست های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای توسعه کتاب و کتابخوانی در کشور گفت: با هماهنگی های انجام شده با عوامل فنی و سایت، کار ثبت نام از بعد از ظهر روز شنبه( 29 فروردین ماه) آغاز و تا پنجم اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. 

وی افزود: امیدواریم دانشجویان با فاصله زمانی مناسب اختصاص داده شده با آرامش و طمانینه به ثبت نام بپردازند. دانشجویان باید ازطریق سایت http://bon.tibf.ir نسبت به ثبت نام اقدام کنند. 

حسین پور همچنین از اختصاص اعتبار 100 میلیارد ریالی برای بن کارت های الکترونیک دانشجویان و طلاب در نمایشگاه کتاب تهران خبر داد.

وی گفت: بن کارت های الکترونیک کتاب در چند سال گذشته در سرفصل برنامه های معاونت امور فرهنگی قرار گرفته است و تلاش شده است تا هر ساله تسهیلات بیشتری به دانشجویان و طلاب ارایه شود. 

وی افزود: امسال نیز نزدیک به 100 میلیارد ریال از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای این منظور تخصیص داده شده است. 

حسین پور با اشاره به میزان مبلغ در نظر گرفته شده برای دانشجویان و طلاب گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب تهران برای هر دانشجو و طلبه 40 هزار تومان در نظر گرفته است که این مبلغ نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش داشته است. همچنین به مانند دوره های گذشته، دانشجویان و طلاب متقاضی نیز 40 هزار تومان به حساب واریز می کنند و بن کارت الکترونیک 80 هزار تومانی دریافت می کنند. 

به گزارش بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب تهران وی ادامه داد: با در نظر گرفتن این اعتبار، پیش بینی شده است که 250 هزار دانشجو و طلبه بن کارت های الکترونیک را در سطح کشور دریافت کنند.

**طرح ویژه برای توزیع هدفمند بن کارت های الکترونیک کتاب 

مدیر کمیته رفاهی با اشاره به توزیع هدفمند بن های الکترونیک کتاب در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران گفت: با توجه به سیاست های دولت تدبیر و امید مبنی بر هدفمند کردن یارانه ها، برنامه ویژه ای را برای بن کارت های الکترونیک در نظر گرفته ایم.

وی با بیان این که دانشجویان تهرانی به دلیل زیرساخت های فنی و دسترسی های بیشتر، کار ثبت نام را با سهولت بیشتری انجام می دهند، گفت: گزارش های دریافتی نیز نشان می دهد که در سال های گذشته بیشترین دریافت کنندگان بن های الکترونیک از استان تهران و شهرهای اطراف تهران بوده اند.

حسین پور ادامه داد: امسال با هماهنگی هایی که با وزارت علوم تحقیقات و فناوری انجام شده است، گستره آموزش عالی در کشور را دریافت کرده ایم. با این اطلاعات مشخص است که در هر استان چه تعداد دانشجو وجود دارد و بر همین اساس میزان مبلغ تخصیص داده شده از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در میان استان ها تقسیم شده است. 

وی تصریح کرد: با این شرایط استان هایی که دانشجویان بیشتری دارند مبلغ یارانه بیشتری دریافت می کنند و استان هایی که دانشجویان کمتری دارند، مبلغ یارانه کمتری دریافت خواهند کرد. این یارانه برای هر استان ثابت است و دانشجوی استان دیگر نمی تواند از یارانه استان دیگر استفاده کند. 

حسین پور با تاکید بر رعایت عدالت توزیعی با به کارگیری این طرح گفت: این اقدام زمان ثبت نام را بیشتر می کند اما عدالت توزیعی با این شرایط بیشتر رعایت خواهد شد. این برای اولین بار است که چنین اقدامی انجام می شود و با سیاست های دولت در حوزه هدفمندی یارانه ها هماهنگی دارد. 

بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از تاریخ 16 تا 26 اردیبهشت ماه 1394 در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می شود.

منبع: خبرگزاري ايرنا

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA