كاهش آمار دوپینگ ورزشكاران ایران در سال 2011

رییس فدراسیون پزشكی ورزشی و دبیركل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ(نادو) گفت: آمار دوپینگ ورزشكاران ایرانی در سال 2011 نسبت به سال2010 كاهش ملموسی داشت.
لطفعلی پوركاظمی در تشریح آمار دوپینگ سال 2011 ورزشكاران كشورمان، افزود: در مجموع طی سال 2011 تعداد 730 نمونه تست دوپینگ توسط افسران نادو از ورزشكاران اخذ شد كه در این بین تعداد 20 نمونه مثبت اعلام شد.

وی با بیان اینكه از ورزشكاران اكثر فدراسیون های ورزشی تست دوپینگ گرفته شده است، ادامه داد: هیچ كدام از این فدراسیون ها در معرض تعلیق قرار نمی گیرند چرا كه این تست ها در مسابقات و اردوهای داخلی گرفته شده است.

دبیركل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ با بیان اینكه نتایج تست هایی كه توسط وادا(آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ) گرفته می شود توسط همین نهاد بین المللی اعلام می شود، خاطر نشان كرد: از كلیه فدراسیون هایی كه در مدت یاد شده همكاری لازم را با ستاد ملی مبارزه با دوپینگ داشتند و كلاس های آموزشی مبارزه با دوپینگ برای مربیان و ورزشكاران آنها برگزار شد صمیمانه قدردانی می شود و امیدواریم روز به روز شاهد كاهش آمار دوپینگ ورزشكاران كشورمان باشیم.

دكتر پوركاظمی در تشریح جزئیات تست های به عمل آمده از ورزشكاران گفت: در فدراسیون وزنه برداری از 63 نمونه به عمل آمده 5 نمونه مثبت بوده كه این نمونه ها مربوط به مسابقات لیگ جوانان باشگاههای كشور در اهواز و در بهمن ماه 89 بود و ارتباطی به تیم های ملی نداشت.

وی افزود: در فدراسیون دوومیدانی 57 نمونه اخذ شد كه 4 نمونه مثبت بود. از 52 نمونه ووشو 4 نمونه مثبت بود. از 56 نمونه دوچرخه سواری نیز 2 نمونه مثبت بود.

رییس فدراسیون پزشكی ورزشی گفت: فدراسیون های كشتی، والیبال، بسكتبال، هندبال و ورزش های جانبازان و معلولان هر كدام یك نمونه مثبت داشتند. ضمن اینكه در سایر فدراسیون های همه تست های به عمل آمده منفی بود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA