• اخبار
  • اخبار اجتماعی - اخبار سلامت - اخبار اسلایدشو - مهم ترین اخبار

راه اندازی یك بیمارستان جدید در جزیره قشم

حضور دکتر روحانی ، بیمارستان 140 تختخوابی پیامبر اعظم(ص) جزیره قشم به عنوان نخستین و مجهزترین بیمارستان این جزیره افتتاح شد. بیمارستان 140 تختخوابی پیامبر اعظم توسط مناطق آزاد احداث و تجهیز شده و بالاترین استانداردها در آن رعایت شده است.

رییس جمهوری پس از یک سفر کاری و فشرده به جزیره قشم و بازدید از طرح های بزرگ ملی در حوزه نفت و گاز و فناوری های نوین در این بزرگترین جزیره خلیج فارس، یکشنبه شب به تهران بازگشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ،برنامه کاری فشرده رییس جمهوری در جزیره قشم از صبحگاه یکشنبه و با بازدید از طرح توسعه بندر بهمن در این جزیره آغاز شد. رییس جمهوری در جریان بازدید از بخش های مختلف بندر بهمن، با توضیحات مسوولان در جریان بیش از پیش قابلیت های این بندر قرار گرفت.
بازدید از پروژه تولید همزمان آب و برق این جزیره در شرکت مپنا از دیگر برنامه های دکتر روحانی در سفر به قشم بود. رییس جمهوری در این بازدید بر اهمیت و ضرورت تامین آب آشامیدنی مردم جزیره قشم تاکید کرد.
این شرکت ظرفیت تولید 50 مگاوات برق و 18 هزار متر مکعب آب شیرین را داراست.
رییس جمهوری در ادامه سفر خود به جزیره قشم ، از پروژه توسعه بندر شهید کاوه این جزیره بازدید کرد. پروژه توسعه بندر شهید کاوه شامل اسکله، انبارها و ساختمان ها تا حدود 44 هکتار و قابل گسترش تا 140 هکتار است.
همچنین با حضور دکتر روحانی ، بیمارستان 140 تختخوابی پیامبر اعظم(ص) جزیره قشم به عنوان نخستین و مجهزترین بیمارستان این جزیره افتتاح شد.
بیمارستان 140 تختخوابی پیامبر اعظم توسط مناطق آزاد احداث و تجهیز شده و بالاترین استانداردها در آن رعایت شده است.
رییس جمهوری همچنین در جریان بازدید از این بیمارستان در جمع پرسنل و کادر پزشکی بیمارستان حضور یافت و با تبریک سال جدید، برای آنان موفقیت و سلامتی آرزو کرد. پرسنل بیمارستان متقابلا سال نو را به رییس جمهور تبریک گفته و از نزدیک با ایشان به گفتگو پرداختند.
رییس جمهوری در مراسم بهره برداری از این بیمارستان تصریح کرد: طرح تحول سلامت گام به گام به پیش می رود و طرح هایی که دولت در این راستا مد نظر دارد در سال 94 با قوت ادامه خواهد یافت.
دکتر روحانی گفت: احداث این بیمارستان گام ارزنده ای در راستای رفاه مردم قشم است و امیدواریم بتواند در مجموع خدمات خوبی در زمینه سلامت مردم قشم داشته باشد.
رییس جمهوری پس از شرکت در مراسم بهره برداری از این بیمارستان راهی جلسه روسای هیات امنای مناطق آزاد شد.
دکتر روحانی در مسیر حرکت به سمت جلسه روسای هیات امنای مناطق آزاد در جمع صمیمی گروهی از مردم قشم و مسافران نوروزی حضور یافت و از نزدیک با آنان به گفتگو پرداخت.
رییس جمهوری در پاسخ به ابراز احساسات مردم که متوجه حضور ایشان در قشم شده بودند از خودرو خارج شده و در جمع گرم و صمیمی مردم و مسافران نوروزی حضور یافت.
مردم با مشاهده رییس جمهور با ذکر صلوات از دکتر روحانی استقبال کرده و با رساندن خود به رییس جمهوری با تبریک سال نو با وی از نزدیک و در فضایی صمیمی به گفتگو پرداختند.
در ادامه، نشست سالانه روسای هیات امنای مناطق آزاد با حضور رییس جمهوری در قشم آغاز شد.
رییس جمهوری در این نشست با اشاره به اینکه اقتصاد کشور به سمت رونق پیش خواهد رفت، تصریح کرد:مناطق آزاد باید به مراکز جذب سرمایه و توسعه صادرات تبدیل شوند.
دکتر روحانی همچنین در این نشست با تاکید بر پرهیز و جلوگیری از ساخت و ساز غیرقانونی در ساحل دریا ، اظهارداشت:هر طرح آسیب رسان به جنگل حرا در جزیره قشم غیرقابل قبول است.
ضرورت اصلاح سیستم مالی و بانکی از دیگر مواردی بود که رییس جمهوری در این جلسه بر آن تاکید کرد.
رییس جمهوری در ادامه این برنامه فشرده، از بزرگترین شرکت فناوری زیستی در زمینه ریز جلبک در خاورمیانه بازدید کرد.
دکتر روحانی در نشستی با موسسان و محققان شرکت پالایشگاه زیستی ریزجلبک قشم (QMAR) به عنوان بزرگترین شرکت فناوری زیستی در زمینه ریز جلبک در خاورمیانه، در جریان فعالیت های این شرکت دانش بنیان قرار گرفت.
مهمترین اهداف تولیدات این شرکت، سلامت افراد با غنی‌سازی مواد غذایی، جهان پاک با کاهش بیشتر گازهای گلخانه‌ای و تولید محصولات زیستی ارزان‌تر عنوان شده است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دولت

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA