• اخبار
  • اخبار سیاسی - اخبار اسلایدشو

رایزنی برای بازگشایی سفارتخانه ایران و انگلیس

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس در توضیح سفر پنج روزه هیات پارلمانی ایران به انگلستان، گفت که یکی از نتایج حاصل شده از این سفر این بود که گفت‌وگوها برای بازگشایی سفارتخانه دو کشور ادامه پیدا کند و در همین راستا امروز با کاردار غیرمقیم ملاقاتی خواهم داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عباسعلی منصوری آرانی در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس به تبیین جزئیات سفر هیات پارلمانی ایران به انگلیس پرداخت و گفت: در این سفر برخورد انگلیسی‌ها با گروه پارلمانی مثبت بود و گفت‌وگوها خیلی سریع و بدون تعارف انجام شد.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس افزود: سعی کردیم مسائل فیمابین و مشکلات موجود را مورد بحث قرار دهیم. در خلال این موارد مسائلی همچون مبارزه با تروریسم، مبارزه با موادمخدر و همکاری برای ثبات در سطح بین‌الملل مورد بحث قرار گرفت چون انگلیسی‌ها به خوبی می‌دانند که جمهوری اسلامی کشور ثبات‌دهنده است موضوعی که به وضوح در گفتارشان به آن اشاره کردند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در مورد مسائل مطرح شده در خصوص بازگشایی سفارت در ایران و انگلیس، گفت: در حال حاضر وضعیت نبود سفارتخانه در این دو کشور مفید نیست و گرفتاری‌های زیادی را برای شهروندان ایجاد کرده است چون سفارتخانه‌ها باید پیگیر موضوعات دو کشور باشند که الان به دلیل بسته شدن سفارتخانه‌ها مشکلات در سطح وزارت امور خارجه پیگیری می‌شود که این وضعیت بسیار کند و غیرمنطقی است.

منصوری آرانی در عین حال که گفت‌وگوها برای بازگشایی سفارت همچنان ادامه دارد. در همین راستا امروز بعدازظهر با کاردار غیرمقیم انگلیس ملاقاتی خواهم داشت البته قرار است وزرای خارجه ایران و انگلیس فردا در بروکسل در موضوعات مختلف دیدار داشته باشند که شاید یکی از موضوعات مورد بحث بازگشایی سفارتخانه‌ها باشد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در مورد اینکه آیا در موضوع هسته‌ای نیز مذاکراتی مطرح شد، گفت: از آنجا که هیات جمهوری اسلامی به صورت مستقل در حال مذاکره و گفت‌وگو است در این سفر مباحث خاصی مطرح نشد و به صورت مستقیم ورود پیدا نکردیم.

به گزارش ایسنا، منصوری آرانی در ادامه با بیان اینکه سفر هیات پارلمانی به انگلیس پنج روز به طول انجامید، گفت که سه روز این سفر مربوط به موضوعات کاری و دو روز مربوط به گفت‌وگو با مسلمانان بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA