• اخبار
  • اخبار اجتماعی - مهم ترین اخبار

برخورد با هتل های متخلف در ایام نوروز

بازرسان ستاد هماهنگی خدمات سفر در تمامی ایام نوروز بی وقفه در استانها حضور خواهند داشت و به نحوه ارائه خدمات مراکز اقامتی و هتل‌ها نظارت می کنند، هتل‌ها اگر مطابق قوانین و استانداردها عمل نکنند با آنها برخورد می شود.

برنامه‌های ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در نشست رسانه‌ای معاون گردشگری تشریح شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری؛مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری و رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در نشست اعلام برنامه های ستاد هماهنگی خدمات سفر که با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، گفت: این ستاد سال گذشته با مصوبه دولت و با عضویت 18 دستگاه و سازمان کار خود را آغاز کرد، ریاست ستاد در استانها بر عهده استانداران است و مدیران کل استانها به عنوان دبیر به اجرای وظایف خود می پردازند.
معاون گردشگری با بیان اینکه طرح نوروزی ستاد هماهنگی خدمات سفر در آذرماه سال جاری ابلاغ شد، افزود: براساس این طرح استانها در چارچوب خاصی برنامه های ستاد را اجرا می کنند، تاکنون هزار و 200 جلسه مربوط به نوروز در استانها تشکیل شده است.

رحمانی موحد ادامه داد: ستادهای استانی در کمیته های امنیت، بهداشت، خدمات اسکان، فرهنگ سازی، اطلاع رسانی، آمار، نظارت و بازرسی فعالیت خواهند داشت.

وی از برگزاری رزمایش ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در روز 25 اسفند ماه سال جاری خبر داد.

معاون گردشگری با بیان اینکه این رزمایش در ضلع جنوبی حرم مطهر امام خمینی(ره) برگزار می‌شود، تاکید کرد: این مانور با همکاری نیروی انتظامی و پلیس راهور برگزار می شود و تمامی دستگاه‌ها فرصت ارائه امکانات و خدمات خود را خواهند داشت.

به گفته رحمانی موحد، سامانه 09629، پورتال جامع گردشگری ایران و سایت خانه مسافر، در طول ایام نوروز می تواند راهنمای خوبی برای مسافران و گردشگران باشد.

وی با اشاره به اینکه بیش از 470 تاسیسات گردشگری به ظرفیت مهمانپذیرها و هتل‌های کشور اضافه شده است، یادآور شد: ما به همه مردم توصیه میکنیم که در اقامتگاه‌های رسمی و مسقف اقامت داشته باشند.

معاون گردشگری همچنین به هماهنگی و همکاری با سازمان اوقاف و ستاد نماز به منظور اضافه شده ساعت کاری مساجد در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: در صورتی که این ظرفیت افزایش پیدا کند، مسافران در وهله نخست به منظور ادای فریضه نماز و هم استفاده از ظرفیت‌های جانبی می توانند از مساجد استفاده کنند.

رحمانی موحد از اعزام کارشناسان و بازرسان ستاد هماهنگی خدمات سفر به استانها و ارزیابی چگونگی ارائه خدمات به مسافران خبر داد و افزود: مشکلات و موانع موجود در استانها براساس گزارش های بازرسان احصاء شد و استانها موظف به حل و رفع این مشکلات شدند.

وی در ادامه به سوالات خبرنگاران در رابطه با اقدامات و برنامه های ستاد پاسخ داد.

منبع: روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA