• اخبار
  • اخبار سیاسی - مهم ترین اخبار

به آینده مذاکرات خوش بین هستم

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این که به آینده مذاکرات خوشبین هستم، گفت: ایران به دنبال امپراتوری گری و سلطه بر کشورهای منطقه نیست.

به گزارش خانه ملت، علی لاریجانی در گفت وگو با تلویزیون الرای کویت، در پاسخ به سوالی درباره احتمال توافق در مذاکرات هسته ای، افزود: در این مدتی که مذاکرات انجام شده گام های رو به پیش و قابل ملاحظه ای برداشته شده و در مذاکرات اخیر هم که به تازگی صورت پذیرفته قدم های مثبتی برداشته شده به همین دلیل نگاه من به آینده مذاکرات منفی نیست.
رییس مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی تحلیلگران آمریکایی بر این باورند که درصورت رسیدن به توافق اولیه درخصوص پرونده هسته ای تغییراتی در منطقه ایجاد خواهد شد، همان طور که انقلاب ایران یا توافقنامه کمپ دیوید بین مصر و اسرائیل به وجود آوردند. آیا شما هم بر همین باورید، ادامه داد: این موضوع به سیاست جمهوری اسلامی ایران بر می گردد که همیشه به دنبال ایجاد آرامش و امنیت در منطقه بوده لذا توفیق در این مذاکرات قابل مقایسه با مثال هایی که زده می شود، نیست.

**جمهوری اسلامی یک سیاست مسالمت آمیزی با کشورهای منطقه دارد
لاریجانی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر بر این که بر این اساس، آیا درست است که توافق هسته ای با غرب تنها به پرونده هسته ای ایران محدود نخواهد بود بلکه شامل تسلیم شدن آمریکا در برابر گسترش نفوذ ایران در منطقه نیز خواهد بود، افزود: برخی اظهارات را در برخی رسانه ها شنیده ام مهم این است که جمهوری اسلامی یک سیاست مسالمت آمیزی با همه کشورهای منطقه دارد و کشورها را برادران خود می داند.
وی با بیان این که برخی به اشتباهات در رسانه ها دامن می زنند، افزود: یکی از مهم ترین اشتباهات این است که به موضوع هسته ای پیچیده تر از اندازه، نگاه می کنند و گاه آن را به الفاظی که جز سوء تفاهم چیزی نیست وصل می کنند مانند این که ایران به دنبال نفوذ منطقه ای یا امپراطوری گری و این چیزهاست.

منبع: خبرگزاری خانه ملت

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA