پیش‌بینی رشد ۲.۵درصدی اقتصاد در سال ۹۴

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با بیان اینکه دولت در برنامه ششم باید تعهدات خود به صندوق‌های وزارت کار را ادا کند، گفت: پیش‌بینی رشد ۲.۵درصدی اقتصاد در سال ۹۴ را داریم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با بیان اینکه دولت در برنامه ششم باید تعهدات خود به صندوق‌های وزارت کار را ادا کند، گفت: پیش‌بینی رشد ۲.۵درصدی اقتصاد در سال ۹۴ را داریم.

به گزارش تسنیم، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی با حضور در همایش جهت‌گیری‌های اقتصادی وزارت کار با رویکرد اقتصاد مقاومتی که در مرکز همایش‌های برج میلاد در حال برگزاری است با اشاره به تصویب بودجه 844هزار میلیارد تومانی دولت در مجلس شورای اسلامی گفت: در این بودجه بانک‌ها و مؤسسات انتفاعی سهمی بالغ بر 597هزار میلیارد تومان دارند که این میزان نسبت به سال گذشته تغییر چندانی نداشته است. سهم منابع عمومی از بودجه  236میلیارد تومان است که نشان دهنده سهم اندک آن در بودجه کل کشور است.

وی با بیان اینکه در ترکیب منابع و مصارف بودجه عمدتاً رویکرد اقتصاد مقاومتی درنظر گرفته شده است، بیان کرد: 31 درصد از بودجه به نفت وابستگی دارد، این سهم نسبت به سالهای قبل کمتر و سهم معقولی است و قابل تقلیل برای سال‌های آینده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی افزود: بودجه 94 در بخش مصارف عمدتاً معطوف به سرمایه گذاری است که 161هزار میلیارد تومان برای آن درنظر گرفته شده و از این میزان 58هزار میلیارد تومان از این منابع از طریق بودجه عمومی تأمین و 103هزار میلیارد تومان از طریق شرکت‌های دولتی تأمین می‌شود.

نوبخت اظهار کرد: ما می‌توانیم برای سرمایه گذاری برای سال آتی رشد 4درصدی را تعریف کنیم.

وی  با اشاره به "برای سال آینده رشد اقتصادی دو و نیم درصدی را متصور هستیم" یادآور شد: در شش‌ماهه اول سال جاری رشد 4درصدی اقتصاد داشتیم که عمدتاً معطوف به توسعه صادرات غیرنفتی بود.

سخنگوی دولت گفت: رقم صادرات غیرنفتی در 10ماهه گذشته سال جاری 42میلیارد و 500میلیون دلار است.

خبرگزاری: تسنیم

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA