پرداخت فوق العاده ویژه به کارمندان دولت

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور گفت: گزارشی در زمینه نحوه پرداخت فوق العاده ویژه به کارمندان توسط این معاونت تهیه و برای تصویب نهایی به هیئت دولت ارسال شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، لطف اله فروزنده ' اظهار داشت: در صورت تصویب این گزارش همه کارمندان واجد شرایط دستگاه های دولتی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری،مبلغی را تحت عنوان فوق العاده ویژه دریافت خواهند کرد.

وی افزود: رئیس جمهور نیز نظر مساعدی نسبت به پرداخت فوق العاده ویژه به کارمندان واجد شرایط دارد، اما در حال حاضر با محدودیت منابع روبرو هستیم.

وی در پاسخ به اینکه آیا بودجه موردنیاز برای اجرای این ماده از قانون مدیریت خدمات کشوری در لایحه بودجه 1391 پیش بینی شده است ، گفت: پس از تصویب نهایی گزارش در هیئت دولت ، می توان در بودجه سالانه پیش بینی لازم را انجام داد .

براساس ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری ،فوق العاده ویژه در موارد خاص با توجه به عواملی از قبیل بازار کار داخلی و بین المللی ، ریسک پذیری ، تاثیر اقتصادی فعالیت ها در درآمد ملی ، انجام فعالیت و وظایف تخصصی و ستادی و تحقیقاتی و حساسیت کار با پیشنهاد سازمان و تصویب هیئت وزیران ، امتیاز ویژه ای برای حداکثر 25 درصد مشاغل در برخی از دستگاه های اجرایی تا 50 درصد سقف امتیاز حقوق ثابت و فوق العاده مستمر در نظر گرفته خواهد شد .

گفتنی است ، با وجود گذشت نزدیک به چهار سال از تصویب قانون مدیریت خدمات کشوری، هنوز موادی از این قانون که اجرای آن افزایش حقوق کارکنان دولت را بدنبال دارد، به دلیل تهیه نشدن دستورالعمل های اجرایی ، عملیاتی نشده است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA