ابلاغ دستورالعمل به کارگیری انرژی های نو تا پایان سال

قائم مقام سازمان حفاظت محیط زیست گفت: دستورالعمل به کارگیری انرژی های نو با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان انرژی های نو در حال تهیه است و پیش بینی می کنیم تا پایان سال تدوین و به دستگاه های اجرایی ابلاغ شود.

به نقل از ایرنا، محمد علی شاعری با اعلام این خبر افزود: یکی از راهبردهای اساسی سازمان حفاظت محیط زیست حمایت از تولید انرژی های نوست که دراین راستا تدوین دستورالعمل به کارگیری از انرژی های نو و نحوه حمایت دولت از این انرژی ها در دست تهیه و تدوین است.

وی اظهارداشت: پیش بینی ما در این دستورالعمل به این صورت است که در مدت یک سال آینده با همکاری تعدادی از سازمان ها و وزارتخانه ها ، در گام اول روشنایی دستگاه های دولتی در پایتخت و سایر کلان شهرها با استفاده از انرژی های خورشیدی تامین شود و مجتمع های اداری ، تجاری و خدماتی نیز در گام دوم به این سمت سوق داده شوند.

معاون انسانی سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: برآوردها نشان می دهد با یک سرمایه گذاری کوچک به میزان بین 200 تا 300 میلیون تومان در هر وزارتخانه می توان پانل های سلول های خورشیدی برای تامین انرژی را روی ساختمان ها نصب کرد تا انرژی مورد نیاز آن ساختمان تامین شود.

به گفته وی ، این مسئله جزو مفاد دستورالعمل به کارگیری انرژی های نو است .

شاعری تاکید کرد: به محض اینکه این دستورالعمل مورد موافقت دو سازمان محیط زیست و انرژی های نو قرار گرفت به دستگاه ها اجرایی ابلاغ می شود و امیدواریم به محض ابلاغ دستگاه های اجرایی با استفاده از اعتبارات جاری خود بتوانند گام اساسی را در استفاده از انرژی های نو بر دارند .

وی افزود: در واقع این چشم اندازی است که در گام اول برای سال 91 در کشور تعریف کردةایم و هم اکنون در حال تدوین پیش نویس این دستورالعمل هستیم و پیش نویس اولیه آن بر این اساس شکل گرفته است.

قائم مقام سازمان حفاظت محیط زیست اظهارداشت: حدود 10 تا 15 درصد از منابع آلودگی کلان شهرها به تاسیسات تولید انرژی گرمایشی و سرمایشی مربوط می شود و با این اقدامی که سازمان محیط زیست انجام خواهد داد این منابع آلاینده حذف می شود.

وی ابراز امیدواری کرد که دستگاه های اجرایی ، مجتمع های اداری ، تجاری و خدماتی در سراسر کشور با این رویکرد سازمان حفاظت محیط زیست همکاری لازم را داشته باشند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA