• اخبار
  • اخبار اجتماعی - اخبار اقتصادی

ارایه 200 خدمت الكترونیكی توسط دستگاه های دولتی به مردم

معاون توسعه منابع انسانی رییس جمهوری گفت: دستگاه های دولتی هزار و 400 خدمت به مردم ارائه می کنند که 200 خدمت آن بصورت الکترونیکی ارائه می شود.

به نقل از ایرنا ، ' لطف‌الله فروزنده ' در مراسم روز ملی ثبت احوال که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد، افزود: اکنون 18 هزار دفتر پیشخوان شهری و 10 هزار دفتر پیشخوان روستایی در کشور فعال هستند و به مردم خدمت رسانی می کنند.

وی با بیان اینکه سازمان ثبت احوال در زمینه ارایه خدمات از طریق دفاتر پیشخوان تاکنون پیشگام بوده است، اظهار داشت: پایگاه جمعیتی ثبت احوال می‌تواند در جهت تحلیل اطلاعات و آمار موجود و نیز ترسیم وضعیت 15 تا 20 سال آینده کشور نقش مهمی ایفا کند به طوری که می‌توان با شناسایی نقاط قوت و ضعف امروز، برنامه‌ریزی ها و سیاست گذاری هایی را برای سال‌های آینده انجام داد.

فرزونده سازمان ثبت احوال را در زمره اصلی‌ترین سازمان‌ها در کشور دانست و گفت: صدور شناسنامه جدید، کارت ملی هوشمند و ارائه آمار وقایع حیاتی ازدواج، طلاق، فوت و ولادت از جمله اقداماتی است که از وظایف این سازمان به شمار می رود.

وی درباره نظام اداری کشور گفت: در سند سیاست‌های نظام اداری کشور که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده به 26 سیاست توجه شده است که در صورت رعایت و تحقق آنها، نظام اداری کشور متحول خواهد شد.

معاون توسعه منابع انسانی رییس جمهوری، توجه به فرهنگ سازمانی مبتنی بر ارزش‌ها و کرامت‌های انسانی، ایجاد زمینه رشد معنوی منابع انسانی و ارتقا سطح دانش و مهارت این نیروها را از مهمترین مواردی بیان کرد که در جهت ارتقای ‌نظام اداری کشور ضروری است.


 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA