صعود 28 پله ای شمشیربازی ایران

رییس فدراسیون شمشیربازی گفت : با كسب مقام دوم ' سامان آزادیان ' و 'فرزاد باهر ارسباران ' در مسابقات جام جهانی شمشیربازی تهران، رنكینگ جهانی آنان 28 پله صعود كرد.

به گزارش ایرنا، فضل ... باقرزاده اظهار داشت : سازمان آزادیان دارای رنكینگ 63 اسلحه ' اپه ' بود كه با كسب مقام دوم در رقابتهای شمشیربازی جام جهانی كلاس ' آ ' تهران 28 پله صعود كرد و هم اكنون در رده سی و پنجم جهان در اسلحه ' اپه ' جوانان جهان قرار گرفت .

رییس فدراسیون شمشیربازی افزود : فرزاد باهر ارسباران نیز دارای رنكینگ 62 جوانان جهان بود كه با كسب مقام دوم در اسلحه ' سابر ' رقابتهای تهران نیز 28 پله صعود كرد و در مكان سی و چهارم جهان در رده جوانان این اسلحه قرار گرفت .

وی گفت : این صعود بسیار چشمگیر است و با این شرایط و می توان بسیار خوشبین بود كه در آینده نزدیك تیم شمشیربازی ایران در سطح آسیا می تواند یكی از تیم های مطرح باشد .

باقرزاده گفت : شرایط رشد شمشیربازی در ایران در قسمت های نرم افزاری و سخت افزاری به گونه ای بوده كه ' آندره نیكلاس ' ناظر ایتالیایی فدراسیون بین المللی شمشیربازی در این رقابتها بارها و بارها به این موضوع اشاره كرده است .

وی گفت : حضور شمشیر بازان هفت كشور اروپایی در این رقابتها كه یكی از آنان در رنكینگ چهارم جهان است، بیانگر این واقعیت است كه جهان از این پس به ورزش ایران و ورزشكاران ایرانی توجه ویژه ای خواهد داشت .

رییس فدراسیون شمشیربازی گفت : باید از این فرصت ها استفاده بهینه كرد و تلاش نمود كه رقابتهای بیشتری در كشور برگزار كرد تا نوجوانان و جوانان بتوانند با حضور در میادین بین المللی به آموخته های خود بیفزایند و آبدیده شوند .

باقرزاده اظهار داشت : برگزاری این رقابتها می تواند زمینه رشد و پویایی را در ورزشكاران ما فراهم كند و ما را به قله های افتخار نزدیك نماید .

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA