امکان اخذ رای الکترونیکی برای نخستین بار در کشور

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: برای نخستین بار در کشور، امکان رای دادن الکترونیکی در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی فراهم شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، سید صولت مرتضوی پس از حضور در جلسه غیرعلنی امروز  مجلس در جمع خبرنگاران، تلاش وزارت کشور و شورای نگهبان برای اجرای بخشی از انتخابات مجلس نهم به شکل تمام رایانه ای را یادآور شد و افزود: انتخابات در 10 درصد حوزه های انتخابیه به شکل تمام رایانه ای برگزار می شود و تلاش می کنیم که روز به روز به سمت بهتر شدن این فرایند پیش برویم.

معاون سیاسی وزیر کشور درباره موضوع مورد بحث در جلسه غیرعلنی امروز مجلس گفت: در این جلسه به برخی سوالات نمایندگان در خصوص رایانه ای شدن انتخابات پاسخ دادیم و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.

رئیس ستاد انتخابات کشور در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری که معتقد بود، هدف از حضور معاون سیاسی وزارت کشور در مجلس، رونمایی از سامانه انتخابات بوده که این اقدام انجام نشده است، خاطرنشان کرد: به این منظور در جلسه امروز حاضر نشده بودم بلکه برای پاسخ به برخی سوالات نمایندگان در خصوص انتخابات حضور پیدا کردم.

مرتضوی در پاسخ به سووال دیگری تاکید کرد: امکان تخلف انتخاباتی وجود ندارد و مسایلی که گفته می شود درست نیست.

رئیس ستاد انتخابات کشور در پاسخ به این سوال که آیا احتمالاتی نظیر قطع شدن اینترنت و یا هک شدن سامانه انتخاباتی در روند برگزاری رایانه ای انتخابات در 10 درصد حوزه ها درنظر گرفته شده است یا خیر، تصریح کرد: سیستم ما به اینترنت وصل نیست که بخواهیم چنین دغدغه ای داشته باشیم و هر کسی هم که ادعای هک شدن سیستم را دارد از او می خواهیم اگر توانست این کار را انجام دهد.

وی تاکید کرد: امکان هک شدن سامانه انتخاباتی وجود ندارد.

رئیس ستاد انتخابات کشور در پاسخ به سوال دیگری نیز یادآور شد که در سی سال گذشته در انتخابات های مختلف و در سطوح مختلف از جمله هیئت نظارت، هیئت های اجرایی، فرماندار و معاون استاندار، نقش جدی در برگزاری انتخابات داشته است.

مرتضوی در ادامه این شایعه که وی در مقطعی ریاست سازمان زندان ها را برعهده داشته است را رد کرد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA