اقتصاد ایران را باید با مدل های خودی تحلیل كرد

رییس جمهوری اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها در كشور را موفقیت آمیز خواند و گفت: طرح تحول اقتصادی و هدفمندی یارانه ها مدلی است كه می تواند در كشورهای دیگر بومی و اجرا شود.

احمدی نژاد تصریح كرد: با اجرای موفق این قانون مشخص شد كه تقریبا تمامی ایرادهایی كه از قبل می گرفتند، پایه درستی ندارد؛ البته این بدان معنا نیست كه در اجرای این قانون وسیع و تحول آفرین، ضعف و اشكالی نبوده است.

رییس قوه مجریه گفت: اوایل برخی می گفتند كه این قانون را اجرا نكنید چرا كه به انتخابات ضربه می زند و سپس برخی دوستان معتقد بودند كه طرح خطرناكی است و كل سیستم را به هم می ریزد.
وی یادآور شد: این عده تصور می كردند تمامی بخش های اجتماعی، تولید، ارتباطات، بازار و ... به هم خواهد ریخت.
رییس جمهوری اضافه كرد: البته در مقابل چنین پیش بینی هایی، اگر دو كارگاه و یا یك مرغداری دچار مشكل شده است قابل قیاس نیست و ضعف ها چندان قبال اعتنا نیست؛ هر چند كه نباید این مقدار ضعف نیز وجود داشته باشد.
احمدی نژاد با بیان این كه این طرح چند دستاورد پایه ای و تحولی در نظام فكری و برنامه ریزی كشور به وجود آورد، گفت: تمام مدل ها و تئوری هایی كه اقتصاد ایران را پس از اجرای این طرح تحلیل و پیش بینی می كرد با چالش روبه رو شد و معلوم شد كه اقتصاد ایران را باید با مدل های خودی تحلیل كرد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA