شش ساله شدن مقطع ابتدایی از سال آینده

 

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد که در اجرای طرح 6-3-3 (6 ساله شدن مقطع تحصیلی ابتدایی) مصمم است و از مهر ماه سال آینده - سال تحصیلی آتی- این طرح در نظام آموزشی کشور اجرا خواهد شد.

به نقل از ایرنا، 'حمیدرضا حاجی بابایی'  پس از پایان جلسه هیئت دولت این مطلب را درباره اجرای طرح 6-3-3 در نظام آموزشی کشور بیان کرد.

وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: انشاءالله سال آینده تحول بنیادین در نظام آموزشی انجام می شود و وزارت آموزش و پرورش در این زمینه آمادگی کامل دارد.

وی با اشاره به بررسی فشرده دو ساله برای اجرای این طرح گفت که این مدت بررسی برای اجرای این طرح کافی است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: 750 ستاد در سراسر کشور تشکیل و تمام امور مربوط به طرح 6-3-3 برنامه ریزی شده است.

وی ادامه داد: اقدامات لازم برای معلمانی که باید دوره های ویژه را طی کنند و همچنین تدوین کتابها و کلاس هایی که باید تعریف شوند، انجام شده است.

وزیر آموزش و پرورش با تصریح بر محکم و قوی بودن سند طرح 6-3-3 اظهار داشت: این طرح دارای 23 سال سابقه است چرا که علاوه بر مصوبه اخیر در سال 63 نیز در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شده بود.

حاجی بابایی با بیان اینکه مصوبه اخیر برای اجرای این طرح نتیجه 7 سال مطالعه است، گفت: 500 پژوهشگر حوزه و دانشگاه در مورد این طرح نظر داده اند.

وی تصریح کرد که این سند، تحول نظام آموزشی است و در تمام زمینه ها باید آغاز شود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به وسعت و اهمیت کار، این طرح را مربوط به تمام خانواده ها و مردم ذکر و اضافه کرد: ما با اجرای این طرح در حال رفع یکی از نقیصه های آموزش و پرورش هستیم..

حاجی بابایی یادآور شد: از 23 سال قبل همه به این نتیجه رسیده اند که جای ششم ابتدایی در نظام آموزشی کشور خالی است و دانش آموزانی که از پنجم ابتدایی وارد کلاس هفتم (اول راهنمایی) می شوند یک سال جهشی تحصیل می کنندبه همین دلیل شاهد افت تحصیلی در مقطع اول راهنمایی هستیم.

وی خطاب به خانواده ها و با بیان اینکه دوره راهنمایی و دبیرستان هیچ تغییری نمی کند و هر دو سه ساله است، گفت: ما در حال پرکردن خلا موجود هستیم چرا که مطالب، مفاهیم و تربیتی که باید در دوره ابتدایی انجام شود در 5 سال قابل انجام نیست بلکه در 6 سال قابل تحقق است.

وی همچنین خاطرنشان کرد که نظام 6 سال ابتدایی هم اکنون در 123 کشور دنیا در حال اجراست.

 

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA