تاکید رییس جمهور بر ادامه طرح دورکاری

رییس جمهور با بیان اینکه اجرای طرح دورکاری برای پشرفت کشور بسیار مفید است، گفت: این طرح آغاز حرکت به سمت یک تحول بنیادی در نظام اداری کشور محسوب می شود و اگر نگاه منجمد شده به این سیستم اداری شکسته شود، نوآوری های جدیدی به وجود خواهد آمد که همین امر باعث پیشرفت هر چه بیشتر کشور در آینده ای نزدیک خواهد شد.به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد در همایش ملی دورکاری در نظام اداری که در وزارت کشور برگزار شد، اظهار داشت: امروز باید از پیشرفت های علمی که در کشور وجود دارد در راستای اجرای هر چه بهتر طرح دورکاری استفاده کرد ولی متاسفانه در حال حاضر از دو درصد این پیشرفت ها استفاده نمی شود.
وی افزود: با اجرای این طرح کارمندان می توانند از تمام وقتشان به خوبی استفاده کنند و فضای زندگی خود را تغییر دهند چرا که محدودیتی برای کارمند دیگر وجود نخواهد داشت.
رئیس‌جمهور با طرح این سوال که آیا انسان باید در خدمت کار باشد و یا کار در خدمت انسان، افزود: عالم هستی خلق شده، تا در خدمت کمال ، سعادت و آسایش انسان باشد تا انسان بتواند استعدادهای الهی خود را شکوفا کند از این رو هر عامل و اقدامی که انسان را از رسیدن به جایگاه اصلی خود دور کند و ظرفیت رشد و کمال را از او بگیرد مضر است.
احمدی‌نژاد حفظ استحکام بنیان خانواده را از ارکان اصلی زندگی سعادتمند انسان دانست و گفت: اگر کسب و کار به گونه ای باشد که اصل خانواده را به خطر بیاندازد قطعاً فایده‌ای نخواهد داشت.
رئیس‌جمهور ادامه داد : امروز زندگی خانواده ها در شهرهای بزرگ با استرس و تنش های بسیاری همراه است که این موارد ممکن است موجب سستی استحکام خانواده شود، از این رو اگر عواطف و سلامت انسان مستهلک شود دیگر انسان به فکر بزرگ شدن و شکوفایی استعدادهای خود نخواهد بود. 
احمدی‌نژاد با طرح این سوال که آیا می شود با وجود تمامی استرس ها و درگیری های روزانه طور دیگری زندگی کرد و به کسب و کار پرداخت؟ بیان داشت: امروز باید از پیشرفت های علمی در تنظیم کارها و امور استفاده کرد، اما متاسفانه هنوز از همان سیستم کهنه‌ای که برای نظام اداری تعریف شده بود، استفاده می‌شود که همین امر باعث شده است تا مردم هزینه های بسیاری را برای انجام کارهای اداری پرداخت کنند.
 احمدی‌نژاد اظهار داشت : دولت به دنبال آن است که تا در حد امکان رفاه کارمندان را افزایش دهد زیرا هر چقدر بتوان رفاهیات کارمندان را افزایش داد به امور کشور کمک شده است.
احمدی‌نژاد در ادامه اجرای طرح دورکاری را برای کارمندان و پیشرفت جامعه بسیار مفید دانست و گفت: معمولا در برابر هر ایده نو و تحولی مقاومت های بی جهتی وجود دارد به طوری که در حال حاضر در تهران 350 هزار نفر کارمند دولتی وجود دارد که به همین میزان نیز در بخش های خصوصی مشغول فعالیت هستند که اگر تنها نصف این میزان، دورکاری کنند دیگر شاهد ترافیک های موجود در شهرهای بزرگ از جمله تهران نخواهیم بود و از سوی دیگر هزینه ها نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA