افزایش شش برابری تعداد اختراعات در کشور

معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: تا پایان سال 84 ، 6 هزار اختراع در کشور به ثبت رسیده بود و این رقم تا پایان سال 89 به بیش از 35 هزار اختراع رسید. این ارقام نشان می دهد که تعداد اختراعات درکشور حدود 6 برابر افزایش یافته است.به نقل از ایرنا ، دکتر نسرین سلطانخواه اظهار داشت: موضوع اختراع در کشور مساله جدیدی نیست بلکه امروزه شاهد افزایش روند ثبت اختراع در کشورهستیم و افزایش تعداد اختراعات در کشور نوید گرایش نسل جوان به نوآوری را می‌دهد.

رئیس بنیاد ملی نخبگان یادآور شد : در سال های گذشته اختراع از لحاظ علمی بررسی و تایید نمی شد و به ثبت می رسید ولی براساس قوانین جدید ، اختراعات قبل از ثبت باید به تایید علمی برسند.

وی افزود: اختراعات باید اثباتی باشند و از سوی دیگر نوآوری و علمی بودن اختراع از مهمترین اهداف اثباتی بودن اختراعات است.

سلطانخواه درباره حمایت از مخترعان افزود: حمایت از مخترعان تنها شامل کمک مالی نمی شود بلکه امروزه بنیاد ملی نخبگان به مخترعان مشاوره های لازم را در امر بازاریابی و نحوه تجاری سازی دانش فنی ارایه می دهد .

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور سرمایه گذاری و راه اندازی خط تولید یک اختراع را از مهمترین اهداف بلند مدت در امر تجاری سازی اختراع دانست و گفت : دستاوردهای ارایه شده مخترعان در نمایشگاه های خارجی منجر به دستیابی صاحبان ایده به تقدیرنامه و مدال می شود اما برپایی جشنواره های اختراعات در داخل کشورموجب می شود که برگزیدگان تسهیلات مالی و کمک‌های مشاوره‌ای دریافت کنند و به این ترتیب مورد حمایت قرار گیرند.

 

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA