استفاده نیم بهای دانش آموزان از وسایل حمل و نقل عمومی

قائم مقام معاون شهردار تهران گفت: دانش‌آموزان می‌توانند با مراجعه به سایت شهرداری تهران جهت دریافت کارت تخفیف 50 درصدی حمل و نقل عمومی ثبت‌نام کنند.

 قائم مقام معاون شهردار تهران گفت: دانش‌آموزان می‌توانند با مراجعه به سایت شهرداری تهران جهت دریافت کارت تخفیف 50 درصدی حمل و نقل عمومی ثبت‌نام کنند.

به گزارش ایسنا، نخستین جلسه ستاد استقبال از مهر قلم امروز با حضور قائم مقام معاون شهردار تهران، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ و جمعی از نمایندگان دستگاه‌های دیگر برگزار شد.

حجت‌الله بهروز در این نشست با اشاره به اینکه بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران به دانش‌آموزان در بخش حمل و نقل عمومی 50 درصد تخفیف داده می‌شود، گفت: با توجه به اینکه این مصوبه دیر ابلاغ شد، در بخش زیر ساخت ها با مشکل مواجه بودیم اما اکنون با هماهنگی های به عمل آمده سایت شهرداری تهران آماده ثبت نام دانش اموزان جهت دریافت کارت دانش‌آموزی برای دریافت تخفیف است.

وی با تاکید بر اینکه دانش‌آموزان می‌توانند با مراجعه به سایت شهرداری تهران جهت دریافت کارت تخفیف 50 درصدی استفاده از حمل و نقل عمومی ثبت نام کنند تصریح کرد: کارت های مذکور با پست تا قبل از مهر ماه برای دانش آموزان ارسال خواهد شد.

قائم مقام معاون شهردار تهران در ادامه با اشاره به آغاز فرایند ساماندهی سرویس مدارس اظهار کرد: آموزش رانندگان سرویس مدارس از ابتدای شهریور ماه آغاز خواهد شد که بر این اساس 8هزار راننده تاکسی ویژه سرویس مدارس در یک دوره نیم روزی تحت آموزش های صحیح رانندگی و رفتارهای روانشناختی رفتار با کودک قرار می‌گیرند.

بهروز تصریح کرد: به تمامی مناطق ابلاغ شده نسبت به اصلاح تجهیزات ترافیکی و ساماندهی معابر منتهی به حریم مدارس اقدام کنند و چنانچه مدرسه ای درخواستی داشت اعمال شود.

وی با تاکید بر اینکه پیش‌بینی می‌شود از ابتدای مهرماه شاهد افزایش 2 میلیونی مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی باشیم، گفت: با افزایش جابه‌جایی‌ها، حجم جابه جایی به 22 میلیون خواهد رسید که بر اساس تمهدیات پیش بینی شده 60 درصد جابه جایی مسافران در شهر با حمل و نقل عمومی صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه 13 میلیون جابه جایی در ایتدای مهر ماه از طریق حمل و نقل عمومی از جمله مترو ، تاکسی و اتوبوس صورت خواهد گرفت، اظهار داشت: کاهش سرفاصله حرکت قطارها، استفاده از تمام ظرفیت تاکسی و اتوبوس در خطوط از جمله برنامه‌های معاونت حمل و نقل در مهر ماه است.

به گفته بهروز اکنون بازسازی و نوسازی 450 دستگاه اتوبوس فرسوده به منظور استفاده در خطوط در دست اجراست. در عین حال که ورود 200 دستگاه اتوبوس دوکابین نیز در دستور کار قرار دارد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA