درخشش جهانی تیم روباتیک دانش آموزی ایران

تیم روباتیک دانش آموزی ایران در مسابقات جهانی برزیل به مقام دوم جهان دست یافتند و این افتخار با بی‌مهری و توجه کم رسانه ملی همراه شد.

تیم روباتیک دانش آموزی «خرد» که به نمایندگی از ایران در مسابقات جهانی برزیل شرکت کرده بود، نایب قهرمان جهان شد.

بنابراین گزارش تیم روباتیک دانش آموزی «خرد» و تیم‌های دیگر دانش‌آموزی در کنار تیم‌های دانشجویی موفق به کسب مقام‌های متعددی شدند.

این افتخارات در حالی نصیب تیم‌های روباتیک ایران شد که رسانه‌ها با کمترین توجه از کنار آن به راحتی گذشتند و رسانه ملی هم با اختصاص کمترین زمان به این موضوع پرداخت در حالیکه توجه بیشتر به این نوجوانان و جوانان و حمایت‌های خبری از آنها، در آینده‌ای نزدیک موفقیت‌های بیشتر و رشد و اعتلای صنعت روباتیک ایران را به دنبال خواهد داشت.

حانیه دنیا نور، یاسمن هدایت نسب، نیایش موسخنی، نیلوفر سادات رئیس الساداتی و زینب جعفری اعضای تیم روباتیک دانش آموزی «خرد» بودند که با روبات‌های فوتبالیست در این مسابقات شرکت کرده بودند و موفق شدند تا در این دوره از مسابقات مقام نایب قهرمانی جهان را از آن خود کنند و افتخار دیگری برای ایران اسلامی رقم بزنند.

حانیه دنیانور عضو تیم رباتیک دانش آموزی ایران در این خصوص به خبرنگار اعتدال، گفت: از ۴۲ مقام دانش آموزی این مسابقات تعداد زیادی از آنها را تیم‌های دانش آموزی ایران از آن خود کردند.

وی افزود: در مسابقات روباتیک برزیل، مدارس و دانشگاه‌های ایرانی‌ موفق به کسب مقام‌های متعددی شدند و این در حالی‌ بود که تیم‌های قدرتمندی از کشورهای ژاپن، آلمان، ایتالیا، آمریکا، چین، برزیل، مکزیک و استرالیا در این دوره از مسابقات حضور داشتند.

حانیه دنیانور که خود نوه زنده یاد محمود دنیانور چهره ماندگار صنعت با ثبت ده‌ها اختراع است، تصریح کرد: امسال جوانان و نوجوانان ایرانی‌ با حمایت کمیته ملی‌ روبوکاپ ایران به موفقیت‌های چشمگیری نسبت به سال‌های گذشته دست یافتند.

این عضو تیم رباتیک دانش آموزی ایران، یادآور شد: ایران در مسابقات جهانی‌ برزیل به عنوان یک تیم قدرتمند حاضر شد و موفق شد مقام‌های متعددی را در بخش‌های مختلف از آن خود کند.

حانیه دنیانور توضیح داد: تیم‌های رباتیک مدارس خرد، فرزانگان، امام جواد (ع)، نقش جهان، همراه اول، کاوش هلال احمر به همراه تیم‌هایی از دانشگاه‌های آزاد اسلامی قزوین، یزد، پردیس بین المللی کیش و دانشگاه تهران با کسب عناوین برتر و امتیازهای لازم در فروردین ماه امسال در مسابقات رباتیک آزاد ایران به نمایندگی از ایران جواز حضور در مسابقات جهانی برزیل را کسب کرده بودند.

گفتنی است در مسابقات جهانی روبوکاپ برزیل، ۳۰۰ تیم از ۴۸ کشور جهان در 2 سطح دانش آموزی و دانشجویی شرکت کرده بودند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA