زمان آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها اعلام شد

 عبدالرحیم نوه ابراهیم مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم اعلام کرد : سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها براساس تقویم آموزشی مصوب وزارت علوم از 15 تا 22 شهریور درسراسر کشور آغاز می‌شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، نوه ابراهیم با اعلام این خبر به ابلاغ تقویم آموزشی سال تحصیلی جدید به دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: سال تحصیلی جدید دانشگاه ها با حضور 4.5 میلیون دانشجو از نیمه دوم شهریورماه در کشور آغاز می‌شود.
وی افزود: دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی می توانند شروع سال تحصیلی خود را بر اساس ملاحظات زمانی و مکانی به مدت یک هفته زودتر یا دیرتر از زمان مذکور تعیین کنند.
دکتر نوه ابراهیم با اعلام اینکه هر ترم سال تحصیلی جدید 18 هفته به طول می انجامد که 16 هفته آموزشی و دو هفته فرجه امتحانی است ، گفت : برای نیمسال دوم طوری برنامه ریزی کرده ایم که این نیم سال از بهمن ماه آغاز شود و در خرداد ماه پایان یابد.
وی ادامه داد: در تقویم آموزشی نیمسال دوم تعطیلات نوروزی پیش‌بینی شده و امیدواریم مسئولان دانشگاه نیز تدابیری بیاندیشند که کلاس‌های قبل از عید با حضور حداکثری دانشجویان و با کیفیت لازم برگزار شود.
نوه ابراهیم تاکید کرد: تقویم آموزشی مذکور برای تمامی دانشگاه های تحت پوشش وزارت علوم اعم از دولتی، غیردولتی، پیام نور وعلمی کاربردی لازم الاجراست.
وی همچنین درباره زمان سال تحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد نیز گفت:‌ دانشگاه آزاد دارای تقویم آموزشی مستقلی است اما این تقویم از نظر زمانبندی تفاوت خاصی با دانشگاه‌های تحت پوشش وزارت علوم ندارد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA