امکان عوض کردن اپراتور بدون تغییر شماره تلفن

محمود واعظی در حاشیه جلسه مشترک وزرای ارتباطات ایران و جمهوری آذربایجان در جمع خبرنگاران، افزود: این اقدام سبب می شود تا میان اپراتورها رقابت جدی بوجود آید.

وی ادامه داد: از طرفی اپراتورها نیز باید خدمات بهتر و با کیفیت و همراه با قیمت پایین تر به مردم ارائه دهند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص اینکه پس از دو روز از گذشت جلسه وزیر با اپراتورها، همراه اول چه اقدامی در جهت کاهش قیمت تعرفه ها انجام داده است، گفت: همراه اول خلاف قانون عمل نکرده است ولی بی سلیقگی کرد و باید همانند رقبا مبلغ 499 ریال را مبنای محاسبه هر پالس قرار می داد.

وی افزود: مبنای کار این بود که قیمت پایه 499 ریال باشد و تا 20 درصد قابلیت افزایش تعرفه ها امکان پذیر باشد.

وی گفت: ایرانسل تعرفه های خود را برپایه 499 ریال نگه داشت و رایتل نیز اعلام کرده که بعد از جلسه دور روز گذشته هزینه دیتا را کاهش دهد و بزودی قیمت ها را اعلام خواهد کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: در هر صورت اپراتورها باید تلاش کنند که مشتری های خود را از دست ندهند.

واعظی گفت: اپراتورها موظف هستند هر آنچه را که کمیسیون تنظیم مقررات رادیویی به تصویب رسانده، اجرایی کنند و مهم این است که رقابت سالم میان اپراتورها ایجاد و اقدامات موجب کاهش تعرفه ها و افزایش کیفیت خدمات شود.

وی درخصوص وضعیت بدهی شرکت پست نیز گفت: زمانی که وزارتخانه را تحویل گرفتیم این شرکت 146 میلیارد تومان بدهی داشت و اصلا به پست توجهی نمی شد به طوری که این اداره مظلوم واقع شده بود.

وی افزود: شرکت پست از جایگاه بالایی در این وزارتخانه برخوردار است لذا باید به آن بها داد و در حال حاضر مسیر صحیح خود را در حال پیمودن است و طی 2 سال آینده متحول خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: شرکت پست بخشی از بدهی خود را از طریق فروش املاک در حال پرداخت است و بخشی دیگر از بدهی این مجموعه توسط دولت پرداخت شده است.

واعظی درخصوص گسترش ارتباطات با کشورهای همسایه نیز افزود: سیاست دولت تدبیر و امید توسعه ارتباط با همسایگان است و برخی از این ارتباطات زودتر جواب می دهد و در حال حاضر به غیر از آذربایجان و ترکیه با کشورهای عمان، کویت و ترکمنستان نیز مذاکراتی برای توسعه مناسبات صورت گرفته است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA