چهار فاز پارس جنوبی تا پایان سال ۹۳ تکمیل می شود

 دکتر حسن روحانی رییس جمهوری با اشاره به اینکه دولت یازدهم در نظر دارد تا پایان سال ، چهار فاز پارس جنوبی را فعال کند، گفت : متاسفانه در دولت قبل یکبار برای تکمیل فازهای پارس جنوبی بودجه اختصاص یافت و در اختیار پیمانکاران قرار گرفت اما قبل از راه اندازی این طرح ها ، بودجه به اتمام رسید .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ،رییس جمهوری روز دوشنبه در جمع نمایندگان استان کهکیلویه و بویر احمد گفت : طرح های نیمه تمام ، سرمایه زیادی از کشور را بدون آنکه بهره ای برای مردم داشته باشد بر خاک نشانده است.
دکتر روحانی تاکید کرد : با توجه به کمبود بودجه عمرانی ، دولت با بررسی طرح های عمرانی نیمه تمام بجا مانده از دولت های قبل ، طرح هایی را که پیشرفت فیزیکی قابل توجهی داشتند امسال به ثمر خواهد رساند.
رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش به ویژگیهای ممتاز طبیعی استان کهکیلویه و بویر احمد اشاره کرد و گفت : این استان به لحاظ جاذبه های طبیعی و همجواری با استانهای اصفهان و فارس می تواند مقصد گردشگران داخلی و خارجی شود.
دکتر روحانی ابراز امیدواری کرد که مشکلات استان در حوزه راه ، پتروشیمی و آب با همکاری دولت و مجلس هر چه زودتر مرتفع شود.
پیش از سخنان رییس جمهوری ، نمایندگان استان کهکیلویه و بویر احمد ، ظرفیت ها و امکانات بالای استان نظیر برخورداری از منابع آب و خاک ، قرار داشتن در کریدور شمال – جنوب انتقال انرژی و تولید نفت ، اهتمام ویژه دولت به کهکیلویه و بویر احمد را برای محرومیت زدایی و توسعه یادآور شدند.
تکمیل طرح راه آهن سراسری که مشهد - بندر امام خمینی (ره) و تامین آب آشامیدنی و غیر آشامیدنی شهرها و روستاهای منطقه از سدهای ساخته شده در استان از دیگر خواسته های نمایندگان استان کهکیلویه و بویر احمد بود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA