جمعیت ایران برابر 77.518.602 نفر اعلام شد

 رییس سازمان ثبت احوال کشور جمعیت ایران تا پایان فرودین ماه سال جاری را برابر 77.518.602 نفر اعلام کرد. 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل، به منظور احراز و تصدیق هویت مراجعان سازمان بیمه از سازمان ثبت احوال، تفاهم نامه‌ای فی ‌مابین دکتر ناظمی اردکانی رییس سازمان ثبت احوال کشور و انوشیروان حسنی‌بندپی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران به امضاء رسید.

در این دیدار رییس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به سه ماموریت این سازمان و ارائه آماری از وضعیت کنونی جمعیت و وقایع حیاتی چهارگانه گفت: در حال حاضر جمعیت ایران در یک پنجره طلایی قرار دارد که این جمعیت آماده اشتغال، کار و فعالیتهای توسعه‌ای است.

محمد ناظمی اردکانی با بیان اینکه در سالهای اخیر فعالیتهای نوینی در راستای نوین سازی و الکترونیکی کردن ثبت احوال صورت گرفته است ، صدور شناسنامه‌های مکانیزه مبتنی بر پایگاه اطلاعات جمعیت کشور را یکی از مهمترین این اقدامات عنوان کرد.

وی همچنین صدور کارت ملی و کارت هوشمند ملی را نیز مبتنی بر پایگاه اطلاعات جمعیت کشور بیان و تاکید کرد: تمامی اسناد هویتی در دست مردم قرار می‌گیرد دارای عقبه‌ای مبتنی بر این پایگاه می‌باشند.

رییس سازمان ثبت احوال کشور اسکن و آرشیو 126 میلیون سند هویتی ایرانیان را از اقدامات مهم دیگر این سازمان در الکترونیکی کردن و تکریم ارباب رجوع بیان کرد.

ناظمی اردکانی همچنین از ارتباط نزدیک این سازمان با سازمان هدفمندی یارانه‌ها خبر داد و گفت: تمامی افرادی که برای دریافت یارانه اقدام کردند مشخصات آنها از طریق پایگاه اطلاعات جمعیت کشور احراز شده است و مشخصات سرپرستان خانواده به لحاظ ولادت، فوت، ازدواج و طلاق چک می‌شود تا در زمان واریز یارانه این موارد اعمال شود.

در ادامه مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به پیشرفتهای خوب سازمان ثبت احوال در سالهای اخیر، تجدید نظر در سیاستهای جمعیتی کشور را مدیون اطلاع رسانی دقیق و به موقع سازمان ثبت احوال به مسئولین کشور دانست.

انوشیروان محسنی‌بندپی امضاء تفاهم نامه را گامی مهم و موثر برای سازمان بیمه سلامت عنوان کرد و گفت: این سازمان می‌تواند از طریق استعلام و احراز هویت بیمه شدگان خود، همپوشانی‌ها را برطرف و افراد برخوردار از بیمه‌های متعدد را شناسایی کند.

وی از سازمان ثبت احوال به خاطر اطلاعات وسیعی که دارد تشکر و اظهار کرد: با امضاء این تفاهم نامه و دریافت اطلاعات به روز فوت و طلاق، سازمان بیمه می‌تواند بهترین استفاده را در راستای خدمات خو به مردم انجام دهد.

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA