مرزبانان ایرانی، هنوز وارد خاك كشور نشده اند

 رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور با بیان این که اخبار قطعی درباره مرزبانان ربوده شده ایرانی متعاقبا اعلام می شود؛ گفت: اخبار مربوط به مرزبانان به محض ورود آنان به خاک ایران اعلام می شود.
به گزارش سایت وزارت کشور، روح الله جمعه ای اظهار امیدواری کرد که اخبار خوبی را درباره مرزبانان داشته باشیم.
وی همچنین اخبار مربوط به ورود مرزبانان ربوده شده به خاک ایران یا تحویل آنان به مقامات ایرانی را تایید نکرد و تصریح کرد: امیدواریم اخبار کامل و مناسبی را در ساعات آینده اعلام کنیم.
رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور ادامه داد: گروهک تروریستی جیش العدل اعلام نکرده که آنان را به ایران تحویل داده و هیچ فردی نیز این موضوع را اعلام نکرده است.
جمعه ای با بیان این که مرزبانان ربوده شده هنوز وارد قلمرو ایران نشده اند، گفت: آنها هنوز تحویل سفارت و کنسولگری ایران داده نشده اند و حتی به هیچ عنوان وارد خاک کشور نشده اند.
وی تاکید کرد: موضوعاتی نظیر این که مرزبانان تحویل رابط ایرانی شده اند، نادرست است چرا که ما به هیچ عنوان رابطی در این زمینه نداریم.
جمعه ای ادامه داد: ایران بر اساس قوانین بین الملل دارای نمایندگی در سایر کشورها است و صرفا رابط یا اخبار نادرست در این باره کذب است و کار از طریق نمایندگی ها و به صورت رسمی پیگیری می شود.
رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور درباره اخبار منتشر شده غیر رسمی در برخی رسانه های کشور که از آزادی مرزبانان ربوده شده خبر دادند، تصریح کرد: رسانه ها باید از منابع رسمی و مسوولان ذیربط اخبار را پیگیری و منتشر کنند.
جمعه ای از رسانه ها خواست از بیان اخبار و مطالب پراکنده و نادرست از منابع نامشخص خودداری کنند چرا که این خبرها نه تنها کمکی به روند حل مساله نمی کند بلکه می تواند در این زمینه باعث مشکلات تازه ای شود.
وی تاکید کرد: در صورت بروز هرگونه مشکل برای مرزبانان پاسخگویی و مسوولیت به عهده انتشار دهندگان و بیان کنندگان مطالب است.
رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور با بیان این که این وزارتخانه از روز نخست ربودن پنج مرزبان ایرانی پیگیر مسایل بوده است، گفت: روند حل مشکل مرزبانان از روز نخست با محوریت وزارت کشور و هماهنگی و همکاری تمام ارگان ها و دستگاه های ذیرط پیگیری شده و قطعا نتایج از این منبع اعلام می شود.
جمعه ای خاطرنشان کرد: برخی افراد در رسانه ها طی مصاحبه هایی اعلام کردند که ما پیکر مرزبان شهید را تحویل گرفته ایم که این اشتباه است و حتی خود گروهک تروریستی جیش العدل هم مطلبی درمورد تحویل جسد مطرح نکرده است.
پنج مرزبان ایرانی شامگاه هفدهم بهمن سال گذشته در منطقه جکیگور استان سیستان و بلوچستان و در نزدیکی مرزهای کشور پاکستان ربوده شدند.
گروهک تروریستی موسوم به «جیش العدل ایران» 19 بهمن ماه 92 با انتشار تصاویری در صفحه توئیتر خود مسوولیت ربایش 5 نفر مرزبان ایرانی را بر عهده گرفت.
در روزهای گذشته برخی رسانه های داخلی از منابع نامشخص و غیر مسوول اخبار مربوط به آزادی مرزبانان ربوده شده را منتشر کردند. این اخبار از سوی منابع آگاه و رسانه های رسمی کشور تایید نشده است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA