ارائه دومین سبد کالایی در نیمه اول اسفند

رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با اعلام ارائه دومین سبد کالایی در نیمه اول اسفند اظهار کرد: در حال حاضر کالاهای سبد کالایی تامین شده و در مرحله تعریف شبکه توزیع هستیم.

به گزارش ایسنا، جواد تقوی امروز چهارشنبه با بیان این‌که مهمترین نیاز مصرف‌کنندگان این است که کالاهایی را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت دریافت کنند گفت: اگر تولیدکننده‌ای به خواسته مصرف کننده توجه کند دائما باید موضوع مصرف و مصرف‌کننده را مدنظر قرار دهد.

وی ادامه داد: بسته‌های حمایت از تولید و مصرف را در طول سال دنبال می‌کنیم آن هم در شرایطی که در سال 1392 دچار رکود تورمی و شرایط بد اقتصادی شده‌ایم.

تقوی با تاکید بر این‌که فضا در دولت تدبیر و امید به سمت تولید پیش می‌رود گفت: هر چه قدر سرمایه و نقدینگی به سمت تولید بیشتر رود شرایط بهتری نسبت به گذشته خواهیم داشت.

به گفته رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، تلاطمی را که در سال گذشته در دولت قبل در نرخ ارز داشته‌ایم را در حال حاضر نداریم و همین موضوع جست و خیزهای قیمت که حاصل گرانی و تورم بود را کمتر کرده است.

وی با تاکید بر این‌که کاهش تورم به معنی برگشت قیمت‌ها به سال گذشته نیست، اظهار کرد: ما هنوز شاهد تورم هستیم. در سال قبل کالاهای گروه 1 و 2 که عمدتا کالاهای اساسی و دارو بودند ارز 1226 دریافت می کردند؛ گروه‌های 3 تا 9 ارز مبادله‌ای 2500 تومانی دریافت می‌کردند و ثبت سفارش کالاهای اولویت 10 نیز متوقف شد و ما یک ارز را به عنوان ارز واحد و رسمی کشور شناختیم.

تقوی بیان کرد: از نیمه دوم امسال همه کالاها مشمول این نرخ ارز شدند به جز گندم که همچنان ارز 1226 دریافت می کند و اختلاف ریالی ارز 1226 تومانی با ارز شناخته شده از ردیف بودجه‌ای پرداخت می‌شود و تسویه حساب با ارز رسمی است.

رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با اشاره به این‌که این موضوع باعث ثبات در نرخ ارز شده است، بیان کرد: در حال حاضر مجموعه کالاهای اساسی از ثبات قیمت برخوردارند.

به گفته وی، برنج، حبوبات‌،چای، روغن،‌ انواع نهاده‌های دام و طیور، انواع کاغذ، روزنامه، مقاطع مختلف فولادی، روغن موتور، لاستیک، قند و شکر عمده‌ترین کالاهایی هستند که روند قیمت آن‌ها کاهشی است.

تقوی با تاکید بر این‌که در بخش تامین کالا به لحاظ شرایط و موجودی در ذخیره‌های استراتژیک در وضعیت خوبی به سر می‌بریم، تصریح کرد:‌ وضعیت فعلی ذخیره سازی کالاها در مقایسه با سال قبل به هیچ وجه قابل مقایسه نبوده و براساس رصد سازمان حمایت موجودی شبکه بازار نیز در وضعیت مطلوبی است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA