سرعت مجاز کاهش می‌یابد

 رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از تشکیل هیاتی برای بررسی میزان سرعت مجاز تردد در جاده‌های کشور خبر داد و گفت: پلیس به دنبال افزایش سرعت مجاز نیست و قطعا کاهش سرعت مجاز را در دستورکار قرار می‌دهد.

به گزارش ایسنا، سردار دکتر اسکندر مومنی روز دوشنبه در حاشیه جلسه هماهنگی با دستگاه‌های دخیل در امر طرح زمستانه، گفت: بر اساس توافقات و مصوبات صورت گرفته، اعلام آمار نهایی کشته‌ها با سازمان پزشکی قانونی است اما سایر سازمان‌ها نیز می‌توانند تنها در حوزه ارائه آمار و عملکرد خود به بیان میزان مجروحان و کشته‌ها بپردازند.

وی با اشاره به افزایش بارش برف و باران در کشور، گفت: یکی از نکات مورد توجه این است که خوشبختانه در هشت ماهه امسال شاهد کاهش هفت درصدی کشته‌های تصادفات بوده‌ایم که این مهم به دلیل اقداماتی است که در سال‌های اخیر در دستورکار قرار گرفته است و به نظرم اگر تحولی در مورد ادامه کاهش تصادفات نداشته باشیم، سال آینده قطعا کاهشی در حوزه کاهش تلفات نخواهیم داشت و یا این کاهش بسیار اندک خواهد بود و اگر بخواهیم روند کاهش کشته‌های تصادفات ادامه یابد، قطعا باید برنامه‌ریزی تحولی در این حوزه صورت گیرد.

رییس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه تغییر در حداکثر سرعت خودروها یکی از موضوعات مطرح شده در این جلسه بود که باید برای سال آینده مدیریت شود، گفت: هیاتی در این راستا تشکیل شده است که در صورت نتیجه‌دار بودن بررسی‌های آنان، تغییری در سرعت مجاز اعمال می‌شود.

مومنی با بیان اینکه ممکن است این تغییر سرعت یا کلی و در همه جاده‌های کشور و یا به صورت مقطعی و در برخی از جاده‌های کشور باشد، گفت: قطعا افزایش سرعت مد نظر پلیس نیست، بلکه کاهش سرعت مجاز در جاده‌های کشور در دستورکار رسیدگی این هیات قرار خواهد گرفت.

وی همچنین در مورد برنامه پلیس برای تغییر ارتفاع سپر خودروهای سنگین، گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه اعمال شده است و به شرکت سازنده خودروهای مربوطه نیز این برنامه‌ریزی ارائه شده است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA