شرایط و جزییات خرید و فروش مسکن مهر تشریح شد

 معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: خرید و فروش مسکن مهر موجب تعدیل قیمت مسکن می‌شود.
به گزارش فارس جزئیات آزاد شدن خرید و فروش مسکن مهر شب گذشته (21 دی) در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری با حضور سیدمحمد پژمان معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان ملی زمین و مسکن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
پژمان در ابتدا در پاسخ به سوالی در مورد شرایط و ضوابط بخش‌نامه آزاد شدن خرید و فروش مسکن مهر گفت: ابلاغ بخش‌نامه آزاد شدن خرید و فروش مسکن مهر خبر بسیار خوبی برای ساکنان و متقاضیان مسکن مهر است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه دغدغه اصلی دولت رونق بخشیدن به بخش اقتصاد کشور است، افزود: امروزه یک سوم اقتصاد در بخش مسکن رقم می‌خورد به گونه‌ای که در حال حاضر شاهد رکود در بخش اقتصاد هستیم.
وی با اشاره به اینکه رشد اقتصادی کشور در سال گذشته دارای نرخ منفی بود، اظهار داشت: یکی از مهمترین موضوعاتی که امروزه در دستور کار قرار گرفته رونق بخشیدن به اقتصاد کشور به خصوص در بخش مسکن است.
رئیس سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه وزیر راه و شهرسازی از همان روزهای اول درصدد رونق بخشیدن به بخش مسکن مهر بود خاطرنشان کرد: بحث آزاد شدن خرید و فروش مسکن مهر در شورای مسکن وزارتخانه راه و شهرسازی مورد بررسی قرار گرفت تا اینکه بخش‌نامه آزاد شدن معاملات مسکن مهر صادر شد.
پژمان با اشاره به اینکه در حال حاضر بالغ بر 2 میلیون واحد مسکن مهر وجود دارد، گفت: بیش از نیمی از این واحدهای مسکونی به مرحله بهره‌برداری رسیده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به محدودیت‌هایی که برای خرید و فروش این واحدهای مسکونی وجود داشت خاطرنشان کرد:به دلیل محدودیت‌های موجود یک میلیون واحد مسکونی از گردانه عرضه بازار مسکن بیرون مانده بود.
وی با اشاره به اینکه در این راستا یک سری معاملات غیررسمی صورت می‌گیرد، افزود: این معاملات غیررسمی بزرگترین زیان را متوجه صاحبان این واحدها می‌کرد چون زمانی که افراد می‌خواستند این خانه‌ها را بفروشند به دلیل وجود محدودیت‌ها قیمت را پایین‌تر اعلام و شرایط را سخت‌تر می‌کردند.
رئیس سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه با این اقدام ارزش افزوده این واحدهای مسکونی از کف صاحبان می‌رفت، اضافه کرد: این بخش‌نامه صادر شده به رونق بازار مسکن مهر کمک خواهد کرد.
پژمان آزاد شدن خرید و فروش مسکن مهر را سبب تعدیل قیمت‌ها دانست و افزود: این بخش‌نامه صادر شده جلوی معاملات غیرقانونی مسکن مهر را خواهد گرفت.
معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: براساس آخرین گفتگوها و تصمیم‌گیری که صورت گرفت، قرار شد تا بخش‌نامه‌ای توسط وزارت راه و شهرسازی برای آزادسازی خرید و فروش مسکن مهر صادر شود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA