• اخبار
  • اخبار اجتماعی - اخبار اقتصادی

سازماندهی نیروهای کار ایرانی شاغل در کردستان عراق

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل، از سازماندهی نیروهای کار ایرانی شاغل در کردستان عراق خبر داد و گفت: اعزام نیرو از ایران به کردستان عراق هم اکنون به صورت غیرسمی انجام می شود و این وزارتخانه بنا دارد به این موضوع رسمیت ببخشد.

 به گزارش ایرنا، ˈمحمدتقی حسینیˈ در جمع خبرنگاران در سنندج، افزود: حمایت نشدن از این افراد از سوی هیچ نهادی، منجر به بروز مشکلاتی برای آنها شده، که با رسمیت بخشیدن به این موضوع این مشکلات را برطرف خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه برخی از این کارگران در کردستان عراق از بیمه درمانی و بیمه بازنشستگی برخوردار نیستند، گفت: در قالب کاریابی های بخش خصوصی این موضوع را سازماندهی می کنیم.

وی با اشاره به اینکه دولت جمهوری اسلامی ایران حامی تمام اتباع خود در سطح دنیا است، گفت: کنسولگری های ایران موظف به حمایت از شهروندان ایرانی هستند اما در کردستان عراق باتوجه به اینکه نیروی کار به صورت غیررسمی مشغول به فعالیت هستند هم اکنون حمایت چندانی انجام نمی شود و دست مسوولان کشورمان برای حمایت از این قشر بسته است.

وی با اشاره به اینکه از چهار استان مرزی آذربایجان غربی، ایلام، کرمانشاه و کردستان، نیروی کار به کردستان عراق اعزام می شود، افزود:بزودی کمیته ای متشکل از کارشناسان این چهار استان به منظور ساماندهی اعزام نیروی کار به اقلیم کردستان عراق تشکیل می شود.

به گفته وی این کمیته به صورت مداوم تشکیل جلسه می دهد و مشکلات نیروی کار را پیگیری و در راستای رفع آن تلاش می کند.

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل، به انعقاد تفاهم نامه ای بین این وزارتخانه و وزارت امور خارجه اشاره کرد و گفت: براساس این تفاهم نامه نیروهای کار ایرانی شاغل در خارج از کشور علاوه بر بیمه درمانی از بیمه بازنشستگی هم برخوردار می شوند.

حسینی در ادامه با اشاره به اینکه جابجایی نیروی کار در سطح دنیا امری اجتناب ناپذیر است، اظهارکرد: نیروی کار ایران در سایر کشورها سفیر فرهنگی کشورمان محسوب می شوند و باید از تمام جوانب مورد حمایت قرار گیرند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA