ثبت حدود 25 درصد موقوفات کشور به نام زنان

 ˈمعصومه فرزانهˈ در نشست خبری سومین همایش نقش بانوان در ترویج فرهنگ وقف گفت: حدود 25 درصد از وقف های ثبت شده از سوی زنان انجام شده که این آمار نشان از اهمیت مقوله وقف نزد بانوان دارد.

فرزانه با اشاره به این که زنان کشور به تاسی از حضرت زهرا (س) وقف را با شور و شعور و محبت انجام می دهند، گفت: بسیاری از زنان واقف حتی نمی خواهند اسمشان رسانه ای شود.

وی گفت: سومین همایش نقش بانوان در ترویج فرهنگ وقف قرار است 14 دی ماه امسال در تالار وحدت تهران برگزار شود.

فرزانه همچنین درباره سومین همایش نقش بانوان در توسعه و ترویج فرهنگ وقف گفت: در این همایش از 12 بانو که در زمینه وقف و ترویج فرهنگ وقف فعال هستند، تجلیل می شود.

فرزانه با اشاره به این موضوع که اگر فرهنگ وقف در کشورفراگیر شود بسیاری از مشکلات جامعه رفع خواهد شد، گفت: در این شرایط روح آرامش و عدالت در کشور حکمفرما می شود.

وی شعار این همایش را ˈهمه باهم واقف باشیمˈ عنوان کرد و همچنین گفت: 5 کتابچه نیز با عناوین نقش بانوان واقف در توسعه و مشارکت های اجتماعی، وقف و جایگاه آن در سیره حضرت زهرا(س)، نقش بانوان در توسعه و ترویج فرهنگ وقف، جایگاه بانوان واقف در فرهنگ و تمدن انقلاب اسلامی و آسیب شناسی موانع ترویج فرهنگ وقف در جامعه زنان در این همایش ارایه می شود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA