توزیع سبدهای کالا به صورت فصلی

 سخنگوی دولت گفت: در جلسه امروز هیئت وزیران مقرر شد توزیع سبدهای کالایی در کنار دیگر پرداخت های یارانه ای سال آینده، حداقل فصلی یک بار انجام شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران افزود: البته رئیس جمهور به معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور ماموریت داده است تا درباره تامین منابع لازم برای توزیع سبدهای کالایی بیش از یکبار در هر فصل هم اقدامات لازم صورت گیرد.

وی تصریح کرد: در جلسه امروز هیئت وزیران در خصوص چگونگی توزیع دو سبد کالا در بهمن و اسفند و شمول افرادی که برای دریافت این دو سبد تعیین شده بودند، مصوبه ای داشتیم که دانشجویان متاهل، ‌طلاب، خبرنگاران و هنرمندان هم به این جمع اضافه شدند.
سخنگوی دولت افزود: در جلسه امروز هیئت وزیران درباره موضوع توسعه شبکه ریلی کشور و قطار شهری هم گزارش هایی دریافت شد.
نوبخت در ادامه گفت: در سال 93 بیش از 1500 میلیارد تومان از یک ردیف درآمد هزینه برای توسعه زیرساخت های ریلی کشور و 500 میلیارد تومان هم در خصوص راهداری و بهسازی جاده های کشور اختصاص یافته است.
معون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در پاسخ به سوالی درباره سهم بازنشستگان از سبد کالا گفت:‌ سبد کالا را به همه شاغلان و بازنشستگان دولت، نیروهای مسلح، کارمندان رسمی، پیمانی و قراردادی، کارگران و سرپرستان خانوار و آنهایی که تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد قرار دارند، پرداخت می‌کنیم.
سخنگوی دولت همچنین در پاسخ به پرسشی درباره امکان تخصیص ارز به دانشجویان بورس خارج از کشور در لایحه بودجه گفت: اینها در بودجه دیده نمی‌شود و در این باره گشایش در کشور ایجاد شده است.

نوبخت در پاسخ به سوالی در خصوص سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت: هر زمانی که این سازمان را مجدد احیا کنیم در خصوص سازوکارهای چابک سازی آن اطلاع رسانی خواهیم کرد چرا که معتقدیم این سازمان باید به نسبت گذشته چابک تر شود.
اختصاص 450 میلیارد تومان برای توسعه روستاها در لایحه 93
سخنگوی دولت در ادامه با اشاره به اختصاص 450 میلیارد تومان برای توسعه روستاها در لایحه 93 گفت: در دفتر توسعه روستاها برای سال آینده در لایحه بودجه 450 میلیارد تومان پیش بینی کرده ایم.

وی گفت: در لایحه بودجه سال آینده 200 میلیارد تومان برای توسعه جاده های روستایی و 250 میلیارد تومان برای توسعه آب روستاها در این دفتر تصویب شده است که می تواند با اولویت میان مناطق کمتر برخوردار توزیع شود.
محمدباقر نوبخت افزود: همچنین عنوان دفتر مناطق محروم در ریاست جمهوری به دفتر توسعه روستاها تغییر یافته است.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در پاسخ به سوالی درباره نگرش و منش دولت در تنظیم لایحه بودجه 93 اظهار داشت: ما امیدواریم دست مسئولان اقتصادی کشور با توجه به گشایش های اعتباری و منابع ارزی در سال 93 باز باشد اما ما بودجه را بر اساس این گشایش ها تنظیم نکرده ایم و مبالغی که در بحث نفت، (چه مقدار فروش و چه میعانات گازی) در نظر گرفته شد با توجه به شرایط تحریم کنونی بوده است.

وی خاطر نشان کرد: بر همین اساس 120 هزار بشکه در روز برای میعانات گازی در نظر گرفتیم که مخصوص پتروشیمی است و در این بخش به صادرات تاکیدی نداشتیم.

سخنگوی دولت ادامه داد: امیدواریم در سال آینده منابع بیشتری در مقایسه با امسال داشته باشیم اما در تنظیم لایحه بودجه 93 خوشبینی نکردیم و محتاط بودیم.

نوبخت گفت: سقف بودجه عمومی سال 93 از امسال 7 و 3 دهم درصد کمتر است و به همین دلیل اعتبارات برخی طرح ها کم شد و برخی نمایندگان شریف مجلس شورای اسلامی مکدر شدند اما باید قبول کنیم که کشور در حال ایستادگی رودر روی برخی دولت های بزرگ است.

وی ادامه داد: ما باید به گونه ای سقف بودجه را می بستیم که با اقتصاد مقاومتی منافات نداشته باشد.

سخنگوی دولت یادآور شد: برخی نمایندگان ممکن است استناد کنند میزان عددی که در سال 93 پیشنهاد داده ایم نسبت به قانون 92 کمتر است که در توضیح باید گفت قانون بودجه 92 بر اساس 210 هزار میلیارد تومان طراحی شد ضمن اینکه قانون سال 92 در بودجه در حد 130 هزار میلیارد تومان عملکرد خواهد داشت.

وی ادامه داد: ما می توانستیم همان 56 هزار میلیارد تومان را 100 هزار میلیارد تومان دیگر اضافه و توزیع کنیم اما امکان تخصیص نبود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA