ایران و ترکیه در زمینه ارتباطات و مخابرات همکاری های خود را گسترش می دهند

 با توجه به سیاست های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر گسترش روابط در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات ، دو کشور ایران و ترکیه همکاری های خود را در این راستا افزایش می دهند.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، دکتر محمود واعظی صبح امروز در دیدار با "امیت یاردیم" سفیر ترکیه در ایران اظهار داشت: دولت تدبیر و امید به دنبال گسترش روابط خود با سایر کشورها به خصوص کشورهای همسایه و کشور ترکیه است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به وظایف خود به عنوان مسوول کمیته مشترک ایران و ترکیه گفت: با توجه به تاکیدات دو کشور ایران و ترکیه بر گسترش روابط دو جانبه، علاوه بر گسترش روابط در زمینه های سیاسی و تجاری، روابط خود را در زمینه های ارتباطات و مخابرات نیز افزایش خواهیم داد.
وی ضمن تاکید بر استفاده از توانمندی های فنی و مهندسی طرفین ادامه داد: با توجه به موقعیت جغرافیایی ایران، بنا داریم ترانزیت دیتا را با کشورهای همسایه خود افزایش دهیم و تا سال آینده این ظرفیت به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.
دکتر واعظی همچنین افزایش همکاری های دو کشور در زمینه ارتباطات پستی را دارای اهمیت خواند و تصریح کرد: ما در وزارت ارتباطات وفناری اطلاعات خواهان ایجاد تحول در زمینه پست هستیم و این ارتباطات دو جانبه با کشورها ی مختلف می تواند به این امرسرعت بخشد.
در ادامه این جلسه سفیر ترکیه در ایران ضمن ابلاغ دعوت وزرای توسعه و ارتباطات و حمل و نقل ترکیه از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: دو کشور ایران و ترکیه چشم انداز وسیعی برای گسترش روابط دو جانبه دارند.
امیت یاردیم گفت: طرفین طی سال های گذشته در همه زمینه ها به خصوص زمینه های تجاری همکاری مثبتی داشته اند که امیدواریم بتوانیم این روابط را در همه زمینه ها بسط و گسترش دهیم.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA