طرح كشوری پایش و نظارت بر بازار ICT برگزار می‌شود

 به منظور ارتقاء سطح هماهنگی در نظارت بر حوزه ICT با رویكرد حمایت حقوق مصرف‌كنندگان این حوزه در سراسر كشور، مرحله اول طرح كشوری پایش و نظارت بر بازار ارتباطات و فناوری اطلاعات در آذرماه برگزار می‌شود.
به گزارش ستاد خبری طرح پایش و نظارت بر حوزه ICT، این طرح در راستای تحقق تفاهم‌نامه همكاری پایش و كنترل سرویسهای ارتباطی و فناوری اطلاعات كه بین رگولاتوری و 7 دستگاه حاكمیتی و نظارتی از جمله شركت ارتباطات زیرساخت، سازمان تعزیرات حكومتی، سازمان حمایت مصرف‌كنندگان و تولیدكنندگان، پلیس نظارت بر اماكن عمومی ناجا، پلیس فتا ناجا، سازمان فناوری اطلاعات و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای مبادله شده، اجرا می‌شود.
براساس این گزارش، ارتقاء سطح آگاهی مردم و فعالین حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و كاهش تخلفات و جرایم این حوزه از اهداف دیگر طرح كشوری پایش و نظارت بازار ICT است.
در این طرح كه به صورت هماهنگ و متمركز در 31 استان كشور اجرا می‌شود سرویسهای ارتباطی و فناوری اطلاعات در چهار محور رعایت تعرفه‌های ابلاغی مطابق با قوانین و مقررات، ارایه خدمات پشتیبانی مناسب به كاربران، بررسی وضعیت شبكه توزیع و فروش خدمات و ارایه سرویس با كیفیت مناسب و مطابق با قوانین و مقررات و مفاد قرارداد، از سوی بازرسین به صورت كمی و كیفی مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA