• اخبار
  • اخبار اقتصادی - اخبار سیاسی

وزیر پیشنهادی ارتباطات، برنامه های خود را اعلام كرد

 محمود واعظی برنامه های خود را در صورت تصدی مسئولیت این وزارتخانه اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، وی در برنامه های خود توسعه شبکه و زیرساخت، بهبود کیفیت زندگی شهروندان و توسعه خدمات، توسعه ارتباطات روستایی و مناطق محروم، ارتقای تحقیق و توسعه فناوری های بومی و تقویت و گسترش ارتباطات و حضور موثر در مجامع بی‌المللی را به عنوان محورهای پنجگانه فعالیت خود ارایه کرده است.
افزایش پهنای باند اینترنت بین‌الملل، افزایش پهنای باند شبکه IP داخلی، توسعه و تکمیل مراکز داده استانی، ملی، منطقه ای و بین‌المللی و ایجاد ظرفیت به منظور افزایش تعداد کاربران اینترنت از جمله رویه های تحقق محور شبکه و زیرساخت محسوب می شود.
واعظی در برنامه خود از جمله روشهای تحقق محور بهبود کیفیت زندگی شهروندان و توسعه خدمات را استقرار دولت الکترونیک در بخش، امکان دسترسی پرسرعت دستگاه‌های اجرایی، کسب و کارها و خانوارها به شبکه ملی اطلاعات، افزایش خدمات الکترونیکی، افزایش سرانه مرسولات و خدمات نوین پستی و تکمیل و توسعه منطقه ویژه اقتصادی پیام و ایجاد شهرک‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرده است.
در محور ارتقای تحقیق و توسعه فناوری های بومی نیز روشهای مختلفی مطرح شده که حمایت از توسعه نرم افزارهای بومی، تدوین بسته‌های استاندارد و ضوابط و مقررات در بخش، تعریف و ساخت ماهواره های مشترک با سایر کشورها و ایجاد آزمایشگاه ملی فضایی از جمله این برنامه ها است.
بر اساس این گزارش، تقویت و گسترش ارتباطات و حضور موثر در مجامع بین‌المللی از طریق حضور فعال و موثر در مجامع منطقه‌ای و بین‌المللی به منظور پیشبرد اهداف و دفاع از منافع ملی و کسب جایگاه مناسب در اتحادیه ها و مجامع منطقه ای و بین‌المللی پیگیری خواهد شد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA