پذیرش بیماران خارجی در بیمارستان های ایران

قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین‌الملل از برنامه‌ریزی وزارت بهداشت جهت ساخت 24 بیمارستان با حدود 20 هزار تخت از طریق سرمایه‌گذاری خارجی خبر داد.

قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین‌الملل از برنامه‌ریزی وزارت بهداشت جهت ساخت 24 بیمارستان با حدود 20 هزار تخت از طریق سرمایه‌گذاری خارجی خبر داد.

دکتر اسدی لاری در نشست خبری اولین همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت، گفت: از آغاز طرح تحول نظام سلامت در دو سال گذشته تاکنون اقدامات زیادی در حوزه سلامت کشور انجام شده است که فارغ از همه کاستی‌ها منجر به رضایتمندی مردم بویژه در شهرهای کوچک شده و عدالت در دسترسی را ایجاد کرده است.

 

وی با بیان اینکه بعد از برجام کشورهای خارجی به ورود به حوزه سلامت ایران علاقه‌مند شدند، افزود: اکنون اقدامات اولین کشورهایی که در این زمینه ابتدا اقدام کردند، در حال رسیدن به نتیجه است. بر این اساس برای اینکه دسترسی اطلاعاتی و نیازهای نظام سلامت ایران به صورت یکسان به همه کشورها ارائه شود، همایشی را در حوزه سرمایه‌گذاری خارجی در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آتی برگزار می‌کنیم. در این همایش از شرکت‌هایی که قابلیت سرمایه‌گذاری و احداث بیمارستان در ایران را دارند، دعوت شده و مشارکت گسترده‌ای در این زمینه دارند.

 

اسدی لاری از تشکیل ستاد سرمایه‌گذاری خارجی از 20 فروردین ماه در وزارت بهداشت خبر داد و گفت: تاکنون در این ستاد جلسات متعددی تشکیل شده و تمام موارد مربوط به سرمایه‌گذاری در زمینه احداث بیمارستان، بحث‌های دارو و تجهیزات، مراکز سرطان، دیالیز، بهداشت دهان و دندان و... که از سوی کشورهای مختلف مطرح شده، در آنجا بررسی شده است. همچنین بر اساس ابلاغیه وزیر بهداشت از پایان سال گذشته تا کنون دانشگاه‌های علوم پزشکی وارد مذاکرات مستقیم با طرف‌های خارجی نمی‌شوند، بلکه کنشگری در ستاد وزارت بهداشت انجام شده و نیازهای متعدد مانند ساخت تخت، اقدام در زمینه حوزه عمومی، زباله‌سوز، کنترل عفونت‌های بیمارستانی و... در حوزه‌های مختلف از سوی معاونت‌ها به ستاد اعلام می‌شود.

 

وی با بیان اینکه تلاش ما این است تا اقداماتی که از سوی طرف خارجی انجام می‌شود، به هیچ عنوان امکانی برای تولید داخل آنها وجود نداشته باشد، ادامه داد: در این سرمایه‌گذاری‌ها تلاش‌ می‌کنیم که تولید و ساخت در داخل کشور اتفاق افتد. چرا که کار ما واردات نیست. بنابراین به هیچ عنوان وارد مقولات تولید داخل نمی‌شویم و در حوزه سرمایه‌گذاری‌های خارجی نیز به نحوی عمل می‌شود که امکان انتقال دانش فنی وجود داشته باشد.

 

منبع: ايسنا

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA