• اخبار
  • اخبار اجتماعی - مهم ترین اخبار

فروش 35 میلیارد تومانی كتاب در شهر آفتاب

امیرمسعود شهرام نیا در نشست خبری با خبرنگاران حوزه کتاب رسانه های مختلف افزود: پیش از برگزاری نمایشگاه در چند حوزه از جمله استقبال مردم و ناشران از این نمایشگاه دغدغه داشتیم که نه تنها این دغدغه ما رفع شد بلکه استقبال آنها حتی بیشتر از انتظار ما بود.

امیرمسعود شهرام نیا در نشست خبری با خبرنگاران حوزه کتاب رسانه های مختلف افزود: پیش از برگزاری نمایشگاه در چند حوزه از جمله استقبال مردم و ناشران از این نمایشگاه دغدغه داشتیم که نه تنها این دغدغه ما رفع شد بلکه استقبال آنها حتی بیشتر از انتظار ما بود. 
وی تاکید کرد: پیش بینی می کردیم به دلیل جابه جایی نمایشگاه با ریزش 20 درصدی مخاطب رو به رو شویم اما بررسی ها از افزایش 40 درصدی استقبال کنندگان از نمایشگاه حکایت دارد. 
وی با اشاره به افزایش 15 درصدی میزان فروش گفت: فروش نمایشگاه کتاب تا روز گذشته (سه شنبه) رقم 35 میلیارد تومان را رد کرد که نسبت به سال گذشته رکوردی محسوب می شود هر چند باید در نظر داشت این رقم فقط مختص به پوزهای موجود در غرفه ها و فروش نقدی یا پرداخت های تعهدی مجموعه های بزرگ را دربرنمی گیرد. 
شهرام نیا گفت: این رقم همچنین شامل فروش بعضی از بخش ها مانند رسانه های دیجیتال هم نیست بنابراین فروش قطعی و واقعی از 35 میلیارد تومان هم بیشتر است. 
وی در بخش دیگری از این نشست خبری به وجود برخی از مشکلات در روزهای اول برگزاری نمایشگاه اشاره کرد و گفت: بعد از مشکلاتی مانند قطعی برق و ازدحام غیرمعمول در ورودی های نمایشگاه از روز سوم به بعد خوشبختانه نمایشگاه نظم و ترتیب پیدا کرد و وضعیت بهتر شده است. 

معاون اجرایی بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با اشاره به میزان فروش 350 میلیارد ریالی نمایشگاه کتاب تا روز گذشته گفت: این میزان فروش تنها از طریق بیش از 3 هزار دستگاه کارت خوان نصب شده توسط شرکت آسان پرداخت طرف قرارداد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دوره نمایشگاه است. 
وی افزود: پیش بینی ما این است که به همین میزان ( 350 میلیارد ریال) نیز به صورت فروش نقدی در تمامی سالن ها و در بخش ها وغرفه های مختلف این نمایشگاه بوده است. 
به گفته وی می توان نتیجه گرفت که جمع فروش ما در نمایشگاه به رقم نزدیک به 700 میلیارد ریال نزدیک شده است که این رقم نسبت به سال گذشته بی سابقه است و نشان از اقبال نمایشگاه و بازدید کنندگان دارد. 
قائم مقام بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: بر اساس قرارداد میان وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی و شرکت آسان پرداخت مجری نصب کارت خوان های نمایشگاه مقرر شده تا 4 هزار دستگاه کارت خوان در این نمایشگاه نصب و راه اندازی شود. 

منبع: ايرنا

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA